کد مطلب:  28549  درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سامانه های ارسال فکس چیستند؟

سامانه های ارسال فکس چیستند؟

حتما برای شما هم تا به حال پیش آمده که بخواهید مدرک، سند، کپی شناسنامه یا ... را فکس کنید یا آن را دریافت...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سامانه های ارسال فکس چیستند؟
سامانه های ارسال فکس چیستند؟


حتما برای شما هم تا به حال پیش آمده که بخواهید مدرک، سند، کپی شناسنامه یا ... را فکس کنید یا آن را دریافت کنید. ما در این مقاله از آسمونی در مورد سامانه های ارسال فکس بیشتر صحبت می کنیم. دعوت می کنیم تا پایان همراهمان باشید

سامانه های ارسال فکس اینترنتی چیست؟

در سامانه های ارسال فکس به شما یک شماره فکس اختصاصی تخصیص داده می شود. تمامی فکس های ارسالی به این شماره بصورت فایل PDF در ایمیل شخصی (سازمانی) شما و در صورت تمایل یک نسخه از آن در قسمت بایگانی حساب کاربریتان در سایت FAX.IR ذخیره می شود. جهت اطلاع رسانی بابت دریافت فکس نیز یک SMS به شماره موبایل شما با متن "دریافت فکس جدید از شماره ..." از سایت FAX.IR ارسال می گردد. شما می توانید شماره فکس فعلی خود را نیز به این شماره اختصاصی divert کرده و نیازی به اعلام مجدد شماره جدید خود نداشته باشید.

جهت ارسال فکس، شما می توانید با ورود به حساب کاربریتان در سایت FAX.IR و انتخاب گزینه ارسال فکس، متن دلخواه خود را نوشته یا فایل PDF، WORD، EXCEL و غیره را بارگذاری کرده و به شماره فکس (های) مورد نظر ارسال نمایید. جهت اطلاع رسانی از وضعیت ارسال فکس، SMS و ایمیلی از سایت برای شما ارسال و وضعیت را اعلام می نماید. وضعیت ممکن است "ارسال موفق"، "ارسال ناموفق به علت اشغالی خط" یا "ارسال ناموفق به علت عدم وجود دستگاه فکس در مقصد" باشد.

بطور خلاصه می توان فرض کرد، که این سرویس مانند ایمیل gmail یا yahoo شما می باشد که ورودی از دستگاه فکس و خروجی به دستگاه فکس را دارا می باشد و بدین ترتیب امکان ارسال یا دریافت فکس را در هر مکان، در هر زمان و با هر دستگاه متصل به اینترنت (مانند کامپیوتر، موبایل های هوشمند و ...) بدون نیاز به نصب نرم افزار و سرور، مقدور می سازد. شما هیچگونه هزینه ای بابت مخابرات، شماره فکس، دستگاه فکس و غیره نداده و تنها اشتراک ماهیانه پرداخت می نمایید.

سامانه های ارسال فکس هوشمند چیست؟

به واسطه این سرویس، مشترکین ایران پیامک می‌توانند با ثبت نام و خرید شماره‌ تلفن ثابت از این سامانه و از طریق این پنل ، صاحب یک خط ثابت با پیش شماره 021 شوند و از تمام امکانات یک فکس واقعی بهره ببرند.

مدارک مورد نیاز جهت ارسال فکس در سامانه های ارسال فکس :
 1. کپی کارت ملی
 2. اصل و کپی آخرین قبض تلفن ثابت به نام مالک پنل
امکانات سامانه های ارسال فکس هوشمند
 • فکس
 • ارسال فکس
 • ارسال فکس گروهی
 • دریافت فکس
 • تنظیمات فکس
 • ایمیل آگاه سازی از فکس های ارسالی و دریافتی
 • پیامک آگاه سازی از فکس های ارسالی و دریافتی
 • تنظیمات فکس
 • ارائه گزارشات
: برای دریافت مشاوره درباره سامانه های ارسال فکس چیستند؟ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «سامانه های ارسال فکس چیستند؟» در کادر زیر بنویسید :

2 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید