کد مطلب: 58084 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نحوه برگزاری امتحانات پایان‌ ترم از سوی وزارت علوم اعلام شد

نحوه برگزاری امتحانات پایان‌ ترم از سوی وزارت علوم اعلام شد

بر اساس تاکید وزارت علوم، در مناطق کم خطر از نظر همه‌گیری کرونا زمینه حضور دانشجویان برای شرکت در آزمون پایان ترم بررسی و مقدمات برگزاری امتحان حضوری در نظر گر
زمان مطالعه: 1 دقیقه

وزارت علوم با ارسال نامه‌ای به دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی بر کاهش سهم آزمون در ارزشیابی امتحانات پایان ترم دانشجویان و برگزاری امتحانات حضوری در مناطق کم خطر تاکید کرد.

آسمونی: معاونت آموزشی وزارت علوم تاکید کرد جهت‌گیری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی به سمت آموزش الکترونیکی به منزله بهترین راه برای حفظ و استمرار آموزش در دوره همه‌گیری بیماری کووید 19 از سال گذشته به مرحله اجرا گذاشته شد.

از جمله آثار و پیامدهای این نوع آموزش موضوع نحوه ارزشیابی از میزان و کیفیت یادگیری دانشجویان بوده است، بر این اساس در حالی که فرصت مناسبی تا پایان ترم دانشجویان وجود دارد، انتظار می‌رود در دانشگاه‌ها به نحوی برنامه‌ریزی شود که با فرض استمرار وضعیت اضطراری در همه مناطق کشور تا پایان نیم‌سال دوم تحصیلی 1400-1399 برنامه‌ریزی و اقدامات لازم برای ارزشیابی مستمر از دانشجویان صورت پذیرد تا سهم آزمون پایان نیم‌سال در تعیین نمره نهایی دانشجو به میزان حداقلی تخفیف پیدا کند.

بر اساس تاکید وزارت علوم، در مناطق کم خطر از نظر همه‌گیری بیماری زمینه حضور دانشجویان برای شرکت در آزمون پایان ترم بررسی و مقدمات برگزاری امتحان حضوری در نظر گرفته شود.

همچنین تدبیر دانشگاه‌ها در برگزاری امتحانات حضوری باید با حفظ و مراعات دقیق همه پروتکل‌های بهداشتی و آخرین دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا هماهنگ باشد.

منبع: ایسنا

ثبت نظر درباره «نحوه برگزاری امتحانات پایان‌ ترم از سوی وزارت علوم اعلام شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 6 = ?