کد مطلب:  42980 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
انشا کوتاه درباره شهر قم

انشا کوتاه درباره شهر قم

شهر قم یکی از شهرهای مهم ایران است و این اهمیت هم به لحاظ سیاسی است و هم مذهبی. برای آشنایی با شهر قم این بخش...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

شهر قم یکی از شهرهای مهم ایران است و این اهمیت هم به لحاظ سیاسی است و هم مذهبی. برای آشنایی با شهر قم این بخش آسمونی را بخوانید چرا که انشا کوتاه درباره شهر قم را منتشر می کند.

انشا کوتاه درباره شهر قم
انشا کوتاه درباره شهر قمانشا کوتاه درباره شهر قم

شهر قم این پایتخت مذهبی و قطب فرهنگی ایران در کنار رودخانه ی قمرود در محدوده ی پارک ملی کویر واقع شده است. قم از شهرهای کویری ایران است  که شاهراه ارتباطی بین شهرهای شمالی و جنوبی کشور می باشد. این شهر محل اقامت بسیاری از روحانیون بلند پایه ی شیعه و مرکز مدیریت حوزه های علمیه ایران است. قم را با القاب مختلفی نظیر شهر علم، پایتخت جهان تشیع ، قطب تولید موتور سیکلت، آشیانه ی آل محمد، پایتخت فرش ابریشمی ایران و جهان، مرکز تجمع اقوام مختلف ایران، قطب نرم افزارهای علوم اسلامی و غیره می شناسند.

essay-about-the-city-of-qom
essay-about-the-city-of-qom

به گفته ی باستان شناس معروف رومن گیرشمن، این شهر از جمله نخستین مکان های روی زمین است که قدمت آن به حدود 10 هزار سال پیش می رسد.  بعضی قم را متعلق به ساسانیان و بسیاری مورخان آن را با نام کمیدان و کم ساخته ی خمانی دختر بهمن می دانند. گفته می شود هسته ی اولیه ی شهر محله لب چال با ساکنانی زرتشتی بوده است. این شهر به دلیل وجود حرم مقدس حضرت معصومه و نیز مسجد جمکران دومین قطب گردشگری مذهبی ایران شناخته می شود. علاوه بر این شهر قم دارای آثار تاریخی و طبیعی زیادی از جمله آرامگاه های فتحعلی شاه و محمد شاه قاجار، شاه عباس صفوی، شاه سلیمان، شاه صفی، پروین اعتصامی و جاذبه های طبیعی دریاچه نمک، دریاچه حوض سلطان،غار وشنوه، غار کهک، روستای نایه و روستای اول می باشد.

انشا کوتاه درباره شهر قم
انشا کوتاه درباره شهر قم

از هنرهای رایج در قم می توان به پالان دوزی، کلاه مالی، غوزه گیری، خراطی، خرمهره سازی، شعربافی، سفیدگری، مسگری، پویندگی، حجاری، گیوه دوزی، ارده گیری اشاره کرد. این شهر هم چنین دارای امکانات اقامتی زیبا و مجهزی برای گردشگران است. نظیر هتل بین المللی قم که در مرکز شهر واقع شده است و نیز هتل المپیک از جدیدترین و بزرگترین هتل های شهر می باشد. در مجموع وجود اماکن مقدس، مراکز علمی و فرهنگی، کاروانسراها و قلعه ها و فضاهای سبز و نیز چشم اندازهای زیبایی نظیر صحراهای پرنمک، تپه های خاکی و شن های روان این شهر را جاذب گردشگران زیادی کرده است

: برای دریافت مشاوره درباره انشا کوتاه درباره شهر قم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «انشا کوتاه درباره شهر قم» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید