کد مطلب: 5358 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چای داغ ننوشید !!

چای داغ ننوشید !!

تحقیقات پژهشگران ایرانی نشان می دهد که نوشیدن چای داغی که بخار از آن بلند می شود خطر ابتلا به سرطان مری را...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

تحقیقات پژهشگران ایرانی نشان می دهد که نوشیدن چای داغی که بخار از آن بلند می شود خطر ابتلا به سرطان مری را به میزان زیادی افزایش می دهد. طبق بررسی های صورت گرفته، نوشیدن چای که حرارات آن بالای 70 درجه سانتیگراد است، موجب افزایش خطر سرطان مری می شود. پژوهشگران می گویند این یافته ها ممکن است به درک این که چرا در میان بعضی از جامعه های غیر اروپایی، خطر ابتلا به سرطان مری بیشتر است، کمک کند. هر سال بیش از 500 هزار نفر در سراسر جهان دراثر ابتلا به سرطان مری جان خود را از دست  می دهند. در کشورهای اروپایی و آمریکا، الکل و سیگار عوامل اصلی ابتلا به سرطان مری است.

استان گلستان در شمال ایران دارای یکی از بیشترین نرخ مبتلایان به این بیماری است. در حالی که مصرف سیگار و نوشابه های الکلی در این استان پایین است، نوشیدن چای عادت معمول تمام ساکنان استان گلستان است. در این استان، زنان نیز به همان تعداد مردان به سرطان مری مبتلا می شوند. البته سرعت نوشیدن چای نیز مهم است. نوشیدن یک فنجان چای در ظرف مدتی کمتر از دو دقیقه پس از ریختن آن، خطر سرطان مری را در مقایسه با چایی که 4 تا 5 دقیقه پس از ریختن نوشیده می شود، پنج برابر افزایش می دهد ولی ارتباطی بین مقدار چای مصرفی و خطر سرطان مری دیده نشده است. اولیور چایلدز، سخنگوی مطالعات سرطان در بریتانیا می گوید: نوشیدن چای بخشی از بسیاری فرهنگ هاست. این تحقیقات مسلما نشان نمی دهد که نوشیدن چای بد است بلکه این تحقیقات فراهم آورنده شواهد بیشتری در این باره است که خوردن و نوشیدن غذاها و نوشابه های داغ به طور منظم، می تواند خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش دهد.

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «چای داغ ننوشید !!»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 2 = ?