مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  56370 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
علیرغم ادعای آمریکا، درگاه های تامین دارو به کشور مسدود است

علیرغم ادعای آمریکا، درگاه های تامین دارو به کشور مسدود است

رییس سازمان بازرسی کل کشور با انتقاد از تحریم‌های ظالمانه آمریکا، گفت: علی‌رغم ادعای آمریکا که راه تأمین دارو و غذا برای ایران باز هست؛ اما تمام درگاه‌های تأمین و انتقال دارو مسدود است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی : حجت‌الاسلام والمسلمین حسن درویشیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این نشست که به‌صورت ویدئوکنفرانسی و با حضور رؤسای آمبودزمان شش کشور عضو هیأت‌مدیره انجمن آمبودزمان کشورهای اسلامی برگزار شد با اشاره به فعالیت‌های سازمان در زمینه مبارزه با کرونا گفت: امسال با توجه به فراگیری ویروس کرونا، ملت ایران در دو جبهه در حال جنگ هستند؛ اول مبارزه با ویروس کووید 19 و دوم جنگ با تروریسم اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه علیه ایران که تأثیر قابل‌توجهی در مبارزه با بیماری کووید 19 به‌ویژه در زمینه نیازهای بهداشتی مانند دارو و نیازهای غذایی داشته است.

وی با انتقاد از تحریم‌های ظالمانه آمریکا گفت: علی‌رغم ادعای آمریکا که راه تأمین دارو و غذا برای ایران باز هست؛ اما تمام درگاه‌های تأمین و انتقال دارو و موادغذایی به کشور ایران مسدود است. اما درعین‌حال ملت ایران علی‌رغم همه تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی در مدت بسیار کوتاهی ظرف کمتر از چند هفته توانست نسبت به تولید اقلام بهداشتی ازجمله ماسک و مواد ضدعفونی اقدام کرده و حتی فرآیند تولید داروی ویروس کرونا را شروع کند و در این زمینه به نتایج خوبی رسیده‌ایم.

رئیس آمبودزمان جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: ما تجربه خوبی در زمینه تولید و توزیع اقلام بهداشتی که در روزهای اول شیوع این ویروس به‌شدت دچار مشکل بودیم، پیدا کردیم. به‌نوعی که امروز علاوه بر تأمین نیاز داخلی آمادگی صادرات برخی اقلام بهداشتی را داریم.

وی تأکید کرد: سازمان بازرسی ‌کل کشور از ابتدای شیوع بیماری کرونا در ایران بر همه اقداماتی که در جهت پیگیری کنترل این بیماری و رفع نیازهای اولیه مردم صورت گیرد، نظارت کرده است؛ ازجمله اینکه پیگیری سازمان باعث شد نسبت به تأمین تجهیزات اولیه بهداشتی قبل از شروع بیماری در کشور اقدام شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین درویشیان خاطرنشان کرد: برخی از مشکلات شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات موردنیاز مقابله با کرونا با پیگیری که سازمان بازرسی کل کشور انجام داد، مرتفع شد. نظارت بر توزیع اقلام در بیمارستان‌ها و کنترل میزان دپو یا نگهداشت اقلام مبارزه با کرونا در کشور باعث شد این اقلام از توزیع مناسبی برخوردار باشند.

وی گفت: یکی از اقدامات و تجاربی که ایران در جریان مبارزه با این ویروس دارد استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان برای تولید اقلام بهداشتی است و همچنین استفاده از تمام ظرفیت‌های بخش خصوصی و بخش‌های نظامی و انتظامی برای مبارزه با کرونا است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بخش دیگر از این نشست، با اشاره به اهمیت موضوع آموزش در ارتقای فعالیت‌های آمبودزمانی انجمن آمبودزمان کشورهای اسلامی چند پیشنهاد کاربردی ارائه کرد که با استقبال اعضا مواجه شد.

نایب رئیس آمبودزمان کشورهای اسلامی همچنین از این انجمن خواست با توجه به مذاکرات قبل، بیانیه‌ای درباره اهانت به قرآن کریم و پیامبر اعظم (ص) و همچنین خیانت امارات و بحرین در خصوص برقراری رابطه رسمی با رژیم صهیونیستی صادر کنند.

در اجلاس هیأت‌مدیره انجمن آمبودزمان کشورهای اسلامی که به‌صورت آنلاین برگزار شد، شریف مالکوچ «رئیس آمبودزمان ترکیه» و «رئیس آمبودزمان کشورهای اسلامی»، حجت‌الاسلام والمسلمین درویشیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور و نایب رئیس انجمن آمبودزمان کشورهای اسلامی، مشتاق احمد سوکرا «نماینده فدرال مالیاتی پاکستان» و «دبیرکل انجمن آمبودزمان‌های کشورهای اسلامی»، سابینا علی آوا «کمیسیونر حقوق بشر جمهوری آذربایجان»، محمد بن علی لو «آمبودزمان مراکش» و احسان حسین بابیکر «رئیس سازمان شکایات مردمی سودان» حضور داشتند.

دستور کار این نشست که پیشتر برای اعضا ارسال‌شده بود عبارت است از «اقدامات و فعالیت‌های نهادهای آمبودزمانی در خصوص بیماری همه‌گیر جهانی کووید 19»، «فعالیت‌های آموزشی»، «تقویت شبکه ارتباطی بین اعضای انجمن»، «پیشنهادهای مربوط به میزبانی اجلاس آینده هیأت‌مدیره و اجلاس مجمع عمومی برای سال 2021».

در اجلاس مجمع عمومی انجمن آمبودزمان‌های کشورهای اسلامی که در سال 2019 در شهر استانبول برگزار شد، تصمیم گرفته شد که آمبودزمان کشور مراکش میزبان اجلاس هیأت‌مدیره انجمن در سال 2020 باشد. بااین‌حال به دلیل همه‌گیری بیماری کووید 19، توافق شده است که این اجلاس از طریق ویدئوکنفرانس انجام شود.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره علیرغم ادعای آمریکا، درگاه های تامین دارو به کشور مسدود است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «علیرغم ادعای آمریکا، درگاه های تامین دارو به کشور مسدود است» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید