کد مطلب:  45075 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
بهترین سواحل مازندران کدامند؟

بهترین سواحل مازندران کدامند؟

کلوپ ورزش‌های دریایی که زیر نظر مجموعه تله کابین رامسر قرار دارد، از منحصر به فردترین سواحل منطقه به شمار می‌رود که دارای تفریحاتی مانند جت اسکی، پاراسیلینگ، اسکلی روی آب، سواری قایق‌های تندرو، شاتل دریایی و پرواز بر فراز دریای بیکران است.
زمان مطالعه: 5 دقیقه

از جمله استان‌های شمالی کشور است که همه ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند. سواحل این استان که از نقاط برجسته گردشگری آن به شمار می‌روند، نه تنها در اقلیم دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند، بلکه از لحاظ امکانات تفریحی و گردشگری نیز به روش‌های مختلفی ساماندهی شده‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با بهترین سواحل مازندران این بخش آسمونی را مطالعه نمایید چرا که اطلاعات مفیدی در همین مورد تهیه کرده ایم.

بهترین سواحل مازندران کدامند؟
بهترین سواحل مازندران کدامند؟
بهترین سواحل مازندران کدامند؟

بهترین سواحل مازندران کدامند؟

1- کلوپ ورزش‌های دریایی تله کابین رامسر

کلوپ ورزش‌های دریایی که زیر نظر مجموعه تله کابین رامسر قرار دارد، از منحصر به فردترین سواحل منطقه به شمار می‌رود که دارای تفریحاتی مانند جت اسکی، پاراسیلینگ، اسکلی روی آب، سواری قایق‌های تندرو، شاتل دریایی و پرواز بر فراز دریای بیکران است.

2- تفرجگاه ساحلی نمک آبرود

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود که در حاشیه شمالی شهرکی به همین نام و در شمال جاده چالوس - تنکابن واقع شده است، دارای امکانات جت اسکی، قایق، شاتل و چتر پاراسل، هاورکرافت، پیست موتور و ماشین ATV، پیست دوچرخه سواری، شهربازی، امکان اقامت شبانه روزی، قایقرانی پدالی و موتوری، دو طرح شنا مخصوص آقایان و بانوان به همراه بوفه، دوش آب و سرویس‌های بهداشتی اسکله، چایخانه سنتی در نوار ساحلی و قسمت جنگلی، آلاچیق جهت اقامت مسافرین، کلبه‌های چوبی، سوئیت‌های مبله، رستوران ساحلی با نمای دریا و رودخانه، کمپینگ و چادر، عکاسخانه سنتی، صنایع دستی و گردشگری است. همچنین، این مکان گردشگری هر ساله از ابتدای تیر ماه تا پایان تابستان، با برگزاری طرحی به نام «ساحل سالم»، دارای برنامه‌های جنگ شادی، تقلید صدا، اجرای موسیقی زنده، اهدای جوایز، مهد کودک رایگان و موارد دیگر است.

3- ساحل توسکا سرا

پلاژ توسکا سرا که در بلوار معلم شهر رامسر قرار دارد، از پلاژهای محبوب گردشگران به شمار می‌رود که دارای امکاناتی مانند شهربازی، قایق سواری، سالن تیراندازی، سوارکاری، فروشگاه‌های مختلف و محل شنا است. لازم به ذکر است که این ساحل به عنوان منطقه نمونه گردشگری برگزیده شده است.

4- پلاژ  پردیس متل قو

سلمان شهر که در شهرستان عباس آباد قرار دارد، اغلب با نام متل قو شناخته می‌شود. جذب گردشگر به این منطقه تا حدی زیاد است که جمعیت 14 هزار نفری این شهر در ایام تعطیل به 200 هزار نفر می‌رسد. از جمله جاذبه‌های این منطقه ساحل پردیس متل قو است. این ساحل که به ماسه پوشیده شده، دارای تفریحاتی چون جت اسکی، قایق سواری و پاراسل، خرید در مراکز مختلف و رستوران‌هایی با فاصله بسیار نزدیک است. لازم به ذکر است که این پلاژ در مناسبت‌های گوناگون، برنامه‌های متفاوتی را برگزار خواهد کرد.

5- پارک آبی رامسر

پارک آبی رامسر که در مسیر رامسر - چابکسر قرار دارد، دارای امکاناتی نظیر جت اسکی، آلاچیق، اسکله تفریحی، موتورهای ATV، قایق‌های موتوری، شاتل، پاراسل، فضای سبز با خوابگاه‌های کوچک، کافی شاپ و رستوران است.

6- پلاژ ساحلی سی سرا

پلاژ ساحلی سی سرا که در ورودی سلمان شهر قرار دارد، توسط شهرداری این شهر نگهداری می‌شود و دارای امکاناتی نظیر جت اسکی، قایق موتوری، اسکی روی آب، کایت، آلاچیق‌های خانوادگی و مجردی، موتورهای ATV و رستوران است.

بهترین سواحل مازندران کدامند؟
بهترین سواحل مازندران کدامند؟
بهترین سواحل مازندران کدامند؟

7- مجتمع تفریحی و گردشگری سیترا نوشهر

متجمع تفریحی و گردشگری سیترا که به عنوان منطقه نمونه گردشگری نیز انتخاب شده است، یکی از مجهزترین و بزرگ‌ترین پلاژهای مازندران محسوب می‌شود که دارای امکاناتی نظیر شهربازی، پیست دوچرخه سواری، اسکله تفریحی، منطقه شنای خانم‌ها و آقایان، موتورهای ATV، سوارکاری و کارتینگ است.

8- مجموعه ساحلی البرز

مجموعه ساحلی البرز که در فاصله 5 کیلومتری از مجتمع نمک آبرود قرار دارد، دارای انواع ورزش‌های آبی مانند جت اسکی، جت بوت، پاراسل، شاتل آبی، رستوران، آلاچیق، چادر و زمین بازی کودکان است.

9- مجموعه تفریحی آبادیس

مجموعه تفریحی آبادیس که در کلارآباد مازندران، بعد از بلوار بهشتی قرار دارد، دارای امکانات ورزش‌های آبی مانند جت اسکی و قایق‌های موتوری و پدالی برای مسافران است. این مجموعه همچنین دارای کافی‌شاپ نیز است.

10- دهکده ساحلی رامسر

دهکده ساحلی رامسر  که با نام دهکده صنایع دستی کشور نیز شناخته می‌شود، از جمله سواحل دیدنی و منحصر به فرد استان مازندران به شمار می‌رود که علاوه بر داشتن رستوران و فروشگاه صنایع دستی و محصولات این منطقه، دارای موزه مردم شناسی نیز است. از جمله صنایع دستی مورد توجه در این مکان می‌توان به سفالگری، نمد مالی، چرم دوزی، لباس‌های محلی، گلیم بافی و حصیر بافی، تاکسیدرمی، چوبکاری، لوازم موسیقی، کلوچه پزی و تولید ترشی‌های محلی، زیورآلات سنتی، صنایع دستی دریایی و قلاب‌بافی اشاره کرد.

11- اسکله بندرگز

اسکله بندر گز که در شهرستان گرگان و در فاصله 3 کیلومتری جاده تهران - مشهد قرار دارد، در سال 1387 به عنوان منطقه نمونه گردشگری انتخاب شد و در نزدیکی آن می‌توان به ورزش‌های آبی مانند شنا، قایقرانی و اسکی روی آب پرداخت. این منطقه همچنین دارای بازارچه، فروشگاه، آلاچیق، پارک کودک و امکانات تفریحی و اقامتی است.

12- بوستان ساحلی چپکرود

پارک ساحلی چپکرود که برای استفاده مسافرین و گردشگران ساخته شده است، یکی از زیباترین  و سالم‌ترین سواحل در استان مازندران به شمار می‌رود که دارای امکانات رفاهی مانند آلاچیق، تجهیزات ورزشی، وسایل بازی کودکان، زمین ورزشی والیبال، فوتسال شنی، اتاقک‌های تابستانه، زمستانه، فضای سبز، و رستوران برای اقامت مسافران است.

13- پایانه اتوبوس‌های دریایی بابلسر

اتوبوس‌های دریایی بابلسر که با نام ایستگاه شناور گردشگری و مسافربری صالحین نیز شناخته می‌شوند، در کنار رودخانه بابلرود، خیابان فلسطین قرار دارند. این کشتی‌ها که مسافران را به مدت یک ساعت در میان آب‌های خزر به سفر می‌برند، دارای ظرفیت 52 نفری بوده و تمامی لوازم و ادواتت نجات را برای تعدادی بیشتر از ظرفیت کشتی نیز به همراه دارند.

14- تالاب میانکاله

تالاب میانکاله که در منتهی الیه جنوب شرقی دریای خزر و در دوازده کیلومتری شمال بهشهر قرار دارد، به عنوان «منطقه حفاظت شده» انتخاب شده و با عناوین پناهگاه حیات وحش، تالاب بین‌المللی و ذخیره‌گاه طبیعی زیست‌کره نیز شناخته می‌شود. این تالاب یکی از مهم‌ترین زیستگاه‌های پرندگان آبی و خشکی است و تنها بازمانده از مناطق نیمه مشجر دریای خزر محسوب می‌شود. علاوه بر پرندگان، حیواناتی نظیر گرگ، روباه، گربه وحشی، خرگوش و گراز نیز در این زیستگاه زندگی می‌کنند.

15- پارک جنگلی و ساحلی کهنه محله میرود

از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد پارک جنگلی و ساحلی کهنه محله میرود واقع در بابلسر، وجود جنگل و ساحل در کنار یکدیگر است. برای گردشگرانی که علاقه‌مند هستند تا در سفر به شمال کشور به صورت همزمان از جنگل و ساحل بازدید کنند، اقامت نیم روزی در این ساحل توصیه می‌شود. علی رغم این ویژگی منحصر به فرد، امکانات این ساحل بسیار زیاد نبوده و تنها به آلاچیق، سکوی چادر و پارک کودک محدود می‌شود.

بهترین سواحل مازندران کدامند؟
بهترین سواحل مازندران کدامند؟
بهترین سواحل مازندران کدامند؟

16- اسکله ساحلی بابلسر

اسکله ساحلی بابلسر که از جاذبه‌های گردشگری این شهر به شمار می‌رود، جنبه تجاری ندارد و از سنگ‌هایی ساخته شده است که به عنوان موج شکن، از نفوذ آب به بخش پارک این منطقه جلوگیری می‌کنند.

17- ساحل نقره‌ای رامسر

ساحل نقره‌ای رامسر از جمله سواحل صدفی در استان مازندران است. گردشگرانی که به تفریح و کمپینگ در سواحل دنج و زیبا علاقه‌دارند، می‌توانند از فضای این ساحل بهره‌مند شوند.

18- ساحل سی سنگان

ساحل سی سنگان که در شهرستان نوشهر قرار دارد، در نزدیکی کارتینگ سی سنگان واقع شده و دارای امکاناتی نظیر آلاچیق، رستوران و قایق سواری است.

19- ساحل رادیو دریا

ساحل رادیو دریا که در شهر چالوس استان مازندران قرار دارد، دارای آلاچیق، رستوران، پارک جنگلی، پارک بازی کودکان، فروشگاه‌های مختلف و منطقه شنای آقایان و بانوان است.

20- پلاژ خلج

پلاژ خلج که در شهرستان رامسر قرار واقع شده است، دارای زمین بازی، فروشگاه‌های مختلف، آلاچیق و رستوران است.

نظر خود را درباره «بهترین سواحل مازندران کدامند؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید