کد مطلب:  58370 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نکاتی مهم برای انتخاب درست همسر

نکاتی مهم برای انتخاب درست همسر

مهم ترین مسئله در انتخاب همسر این است که فرد خودش را خوب بشناسد ، با دنیای خودش آشنا باشد با هدفها ، ارزش ها یش آشنا باشد و بداند که آیا فردی اجتماعی است یا خی
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بنام یگانه عالم

مواردی که باعث انتخاب صحیح همسر میشود :
مهم ترین مسئله ای در این زمینه این است که فرد خودش را خوب بشناسد ، با دنیای خودش آشنا باشد با هدفها ، ارزش ها یش آشنا باشد و بداند که آیا فردی اجتماعی است یا خیر،چقدر روی افکار و احساساتش میتواند کنترل داشته باشد؟ و نیازهایش را می شناسد؟آیا فردی برونگرا ست یا درونگرا ؟زیرا اگر دو فردی که با دنیای خود آشنایی ندارند و باهم ازدواج میکنند قطعا دچار مشکل خواهند شد.بطور مثال زوجی یکی درونگرا ودیگری برونگرا علایق کاملا متفاوتی دارند و چون هرکدام با دنیای خود آشنا نیستند فکر میکنند که طرف مقابل در برابرش مقاومت میکند یا به او وخواسته هایش احترام نمیگذارد .البته نقش کسب مهارتها و طرحواره در زندگی بسیار مهم است.
باید بدانیم طرحواره در زندگی ما تاثیر بسزایی دارد درواقع طرحواره الگوهای ذهنی ما هستند وزندگیمان را تحت الشعاع قرار میدهد. طرحواره ها پنهان هستند و با خودشناسی، هرفرد میتواند از طرحواره خود آگاه شود و در زندگی عملکرد بهتری خواهند داشت . ما میدانیم که انسانها باهم متفاوت هستند و گاهی در بعضی موارد شبیه هم هستند.درک این تفاوتها بسیار مهم است.
باید مهارتهای ارتباطی خود را بشناسیم و به نحو احسن از آن استفاده کنیم.
بطور مثال شامل گوش دادن، پذیرش واقعیت ها،پذیرش تفاوت بین آدم ها تفاوت در باورها و ارزش هاست و احترام گذاشتن به این تفاوتها  مهارت بیان احساسات مهارت حل مساله ومهارت انعطاف پذیری.

(سارافلاحی-کارشناس ارشد روانشناسی)

: برای دریافت مشاوره درباره نکاتی مهم برای انتخاب درست همسر فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نکاتی مهم برای انتخاب درست همسر» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید