کد مطلب:  58037 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چهارشنبه ‌سوری امسال با 9 کشته و بیش از هزار مصدوم

چهارشنبه ‌سوری امسال با 9 کشته و بیش از هزار مصدوم

شب چهارشنبه آخر سال 1399، 9 نفر جان باختند و یکهزار و 894 نفر مصدوم شدند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

متاسفانه باز هم در چهارشنبه سوری امسال عده ای جان باخته و مصدوم شدند.

به گزارش آسمونی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: در شب چهارشنبه آخر سال 1399، 9 نفر جان باختند و یکهزار و 894 نفر مصدوم شدند.

چهارشنبه ‌سوری امسال با 9 کشته و بیش از هزار مصدوم
چهارشنبه ‌سوری امسال با 9 کشته و بیش از هزار مصدوم

تهران بیشترین آمار مصدومان و حادثه دیدگان شب چهارشنبه آخر سال را با 553 نفر، تبریز با 185 نفر و کرمانشاه با 140 نفر داشتند.

مجتبی خالدی روز چهارشنبه با اعلام گزارش نهایی آمار حوادث مرتبط به شب چهارشنبه سوری افزود: در شب چهارشنبه آخر سال یکهزار و 894 نفر دچار آسیب شدند که در سال گذشته این عدد هزار و 468 نفر بود.

وی ادامه داد: امسال 527 نفر دچار آسیب چشم شدند که سال گذشته 512 نفر بود، 131 نفر دچار قطع عضو شدند که سال گذشته 193 نفر بود، 546 نفر دچار سوختگی های متوسط تا شدید شدند که سال گذشته 318 نفر بود و متاسفانه 9 نفر فوت کردند که سال گذشته این عدد چهار نفر بود.

خالدی اضافه کرد: 18 درصد از مصدومان امسال خانم و 82 درصد آقا بودند که 46 درصد رنج سنی 6 تا 18 سال را داشتند، 70 درصد متاسفانه استفاده کننده مواد محترقه بودند و 30 درصد کسانی بودند که یا عابرین پیاده بودند و یا افرادی بودند که در حال بازگشت به منزل و یا نیروهای امدادی بودند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور توضیح داد: تهران بیشترین آمار مصدومان و حادثه دیدگان شب چهارشنبه آخر سال را با 553 نفر، تبریز با 185 نفر و کرمانشاه با 140 نفر داشتند.

خالدی با قدردانی از خبرنگاران به خاطر پوشش لحظه به لحظه حوادث مرتبط با مراسم شب چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: این پوشش رسانه ای کمک کرد که بسیاری از خانواده ها توجه ویژه ای به فرزندان خود داشته باشند قبل از این اطلاع رسانی ما تا روز چهارشنبه سوری شاید افراد آسیب دیده 6 تا 18 سال زیاد بودند ولی با اطلاع رسانی که صورت گرفت این آمار در روز چهار شنبه سوری کاهش پیدا کرد، همکاران اورژانس و همکاران درمان هم خیلی زحمت کشیدند، همچنین متخصصینی که در مراکز درمانی تخصصی مثل سوختگی، چشم پزشکی و مراکز درمانی که کارهای ترمیمی را انجام می دادند خیلی تلاش کردند که آسیب های وارده کم تر بشود و امیدوارم که درمان برای این افرادی که به بیمارستان مراجعه کردند مؤثر واقع بشود و توصیه من به کسانی که احیاناً دچار آسیب شدند ولی به مراکز درمانی مراجعه نکردند این است که به مراکز درمانی تخصصی مراجعه بکنند و پزشک حتما این افراد را ویزیت و معاینه کند و با تایید پزشک ادامه درمان شان را انجام بدهند.

: برای دریافت مشاوره درباره چهارشنبه ‌سوری امسال با 9 کشته و بیش از هزار مصدوم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «چهارشنبه ‌سوری امسال با 9 کشته و بیش از هزار مصدوم» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید