کد مطلب: 40470 درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
لیست قیمت قالیشویی

لیست قیمت قالیشویی

هنگامی که قصد دارید فرش خود را برای شست و شو به قالیشویی ها دهید ممکن است با قیمت‌های متفاوتی مواجه شوید که هر کدام از این قیمت ها بر حسب ماشینی و دست باف بودن فرش و قالی و همچنین جنس مواد بکاررفته قالیشویی ها از روش های متنوعی از جمله بخارشویی، خشک شویی و...استفاده می کنند متفاوت است.
زمان مطالعه: 4 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

لیست قیمت قالیشویی

به گزارش آسمونی قالیشویی از رقابتی ترین کسب و کارهایی است که در بازار خدمات خانگی به کار مشغول هستند. بنابراین حتما قبل از اینکه قالی و فرش خود را برای شستشو به جایی بفرستید حتما از چند قالیشویی قیمت بگیرید. 

لیست قیمت قالیشویی : فرش دستباف

دستباف معمولی : 11500

دستباف تمام ابریشم : 35000

دستباف گل ابریشم : 20000

دستباف چله ابریشم : 25000

دستباف کرک بدون ابریشم : 20000

دستباف پشم : 15000

دستباف روناس (رنگ گیاهی) : 20000

فرش گل ابریشم : 56500

لیست قیمت قالیشویی : فرش ماشینی

فرش ماشینی کم تراکم : 8000

فرش ماشینی طرح دستباف : 9000

ماشینی گل ابریشم : 7000

ماشینی فانتزی معمولی : 6000

ماشینی فانتزی وارداتی : 7000

عوامل موثر بر قیمت قالیشویی

به گزارش آسمونی قیمت قالیشویی در نقاط مختلف شهر و قالیشویی‌های مختلف متفاوت است. علاوه بر اینکه خدمات تکمیلی و تشویقی که شرکت های قالیشویی ارائه می‌دهند موجب تغییر قیمت می‌شود عوامل دیگری هم هستند که بر این قیمت گذاری اثرگذار هستند. بر حسب ماشینی و دست باف بودن فرش و قالی و همچنین جنس مواد بکاررفته، قالیشویی ها از روش های متنوعی از جمله بخارشویی، خشک شویی و شستشوی فرش با آب داغ استفاده می کنند. 

یکی از مهمترین تخصص های نیروهای مشغول به کار در شرکت قالیشویی، اطلاع آنها از مواد شوینده مناسب کار است که در برخی مواقع حساسیت بالایی را می طلبد. شرکت های قالیشویی از شوینده های تنوعی استفاده می‌کنند. برخی در کارخانه قالیشویی خود از شوینده های دست سازی که خود به فرمول آن رسیده‌اند بهره می‌برند. البته اگر قالیشویی در محل خانه و یا توسط نیروی متخصص شرکت خدمات نظافتی انجام شود می توان بجای شوینده های شیمیایی و شامپو فرش از شوینده های ارگانیک و موادی مثل جوش شیرین استفاده کرد.

1. ابعاد فرش (مترمربع) یکی از عوامل موثر بر قیمت قالیشویی

به گزارش آسمونی مهمترین فاکتور در نرخ قالیشویی ابعاد فرش و قالی بر حسب مترمربع است. در ابتدا شاید جالب باشد چند نکته کلی را با هم مرورکنیم. اول اینکه قالی به فرش هایی گفته می شود که مساحت آنها 6 مترمربع به بالا و در ابعاد 3*2، 5.3*5.2 و .... بافته می‌شود. اما قالیچه ها معمولا فرش هایی هستند که مساحتی کمتر دارند. نوع دیگری از فرش که در خانه های ایرانی رواج زیادی دارد کناره است که معمولا عرض 70 سانتی متر و 110 سانتی متر و طول 5 متر تا 8 متر دارند.

شرکت های قالیشویی حاضر در بازار آنلاین سنجاق نرخ قالیشویی را از متری 5000 تومان تا 20000 تومان به مشتری ها ارائه می کنند. با داشتن این تخمین می توانید قبل از سفارش انجام کار برآورد مناسبی از اوضاع بازار خدمات قالیشویی در تهران داشته باشید.

2. نوع فرش یکی از عوامل موثر بر قیمت قالیشویی

به گزارش آسمونی یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر میزان کار شستشوی فرش و در نتیجه هزینه نهایی کار و نرخ قالیشویی فشردگی گره های فرش است. در واقع هر چه فرش از نظر گره پُرتر و با شانه بالاتر باشد با وجود اینکه کیفیت فرش بالاتر می رود به همان میزان شستشوی فرش کار سخت تری است. هر چه تار و پود فرش محکم تر و فشرده تر باشد مقاومت آن در برابر پاک کردن لکه ها و موارد این چنینی بیشتر خواهدبود. فرشهای دستباف و ابریشمی و با کیفیت بالا احتیاج به شرایطی ویژه در شستشو و همچنین خشک کردن نیاز دارند. فرشهای نازک تر مقاومت کمتری در برابر کشش ها و تابیدن ها و همچنین شوینده های شیمیایی از خود نشان می‌دهند.

3. لکه بری در فرش شویی یکی از عوامل موثر بر قیمت قالیشویی

به گزارش آسمونی لکه هایی که با سرسختی از بین می روند مثل لکه های چربی یا روغن یا لکه های بدبو به دلیل اینکه زمان بیشتر و شوینده های مخصوصی را برای نابودی می طلبند باعث بالارفتن نرخ قالیشویی می شوند. برای از بین بردن لکه ها و در کل لکه بری در هنگام شستشوی فرش روشهای متنوعی وجود دارد که لزوما شما را ملزم به شستشوی تمام فرش و استفاده از خدمات قالیشویی نمی‌کند. می‌توان با مواد بسیار متنوعی مثل بوراکس یا نمک و جوش شیرین این کار را انجام داد. اگر خواستید بیشتر با این روشها آشناشوید، مطالب پیشنهادی پایین همین صفحه را دنبال‌کنید.

4. شستشو در محل یکی از عوامل موثر بر قیمت قالیشویی

به گزارش آسمونی برخی شرکت های قالیشویی خدمات قالیشویی و شستشوی مبلمان در محل ارائه می کنند. در این صورت مثلا برای شستن موکت تعداد اتاق ها اهمیت پیدا می کند، یا اگر راه پله های داخلی خانه فرش شده باشند میزان اجرت کار خشک شویی و بخارشویی در محل افزایش پیدا می کند. البته می‌توانید از نیروهای نظافتی بخواهید که کار شستشوی فرش را بصورت خشک شویی و یا با استفاده از شامپو فرش انجام دهند.

5. رفوگری یکی از عوامل موثر بر قیمت قالیشویی

به گزارش آسمونی عامل دیگری که بر هزینه نهایی قالیشویی اثرمی گذارد تعمیرات رفوی فرش و قالی است. مرمت هایی که بر روی سوختگی، پوسیدگی، پارگی یا ترمیم ریشه ها و ریشه زنی و سر ریشه دوزی انجام می شود از دیگر خدماتی است که در قالیشویی ها انجام می شود. لازم به ذکر است که در هنگام ثبت سفارش قالیشویی درخواست رفوگری و ترمیم های این چنینی هم باید در جزئیات ذکرگردد.

6. نگهداری یکی از عوامل موثر بر قیمت قالیشویی

به گزارش آسمونی قالی و قلیچه و فرش از آن دسته از وسایل خانه هستند که عموما با دقت و وسواس زیاد خریداری‌ می‌شوند. این موضوع باعث‌شده‌است که نگهدرای و مراقبت از فرش به مسئله‌ای مهم در خانه‌ها تبدیل شود. نگهداری از فرش فقط به مواقع شستشو ختم نمی‌شود و موضوعاتی مثل نور آفتاب، جهت پهن کردن فرش در خانه و یا قرارگرفتن اسباب و اثاثیه روی فرش و موقعیت فرش نسبت به لوازم دیگر خانه نیز در این سرفصل قرارمی‌گیرند.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «لیست قیمت قالیشویی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 5 = ?