ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  58148 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اعلام خبر افزایش قیمت خودرو از سوی رئیس شورای رقابت

اعلام خبر افزایش قیمت خودرو از سوی رئیس شورای رقابت

رئیس شورای رقابت: قطعا در این سه ماه افزایش قیمت خواهیم داشت.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

رئیس شورای رقابت از افزایش قیمت خودرو در سه ماه اول سال 1400 خبر داد.

آسمونی: به گفته رئیس شورای رقابت، قیمت جدید خودروهای تولیدی بر اساس تورم 14 درصدی زمستان به اضافه تورم بخشی که از سوی بانک مرکزی اعلام خواهد شد، افزایش نرخ خواهند گرفت.

اعلام خبر افزایش قیمت خودرو از سوی رئیس شورای رقابت
اعلام خبر افزایش قیمت خودرو از سوی رئیس شورای رقابت

رضا شیوا درباره افزایش قیمت خودرو در سال 1400 و عدم تغییر 6 ماهه در قیمت خودروهای داخلی، گفت: تا ابتدای سال 1400 می توان گفت که 6 ماه است که هیچ افزایش قیمتی برای خودرو نداشتیم و سه ماه آخر سال به دلیل اینکه نرخ تورم پایین بود، شورا موافقت با افزایش قیمت نکرد.

وی با تاکید بر اینکه در قیمت گذاری همچنان تورم بخشی را مدنظر قرار می دهیم، گفت: اکنون برای تصمیم گیری قیمت خودرو در سه ماه اول سال 1400، منتظر تورم بخشی هستیم تا بانک مرکزی آن را مشخص کند و در نهایت بر اساس تورم بخشی قیمت خودرو نیز تغییر خواهد کرد.

رئیس شورای رقابت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه 6 ماه افزایش قیمت نداشتیم و آیا مجدد شاهد افزایش قیمت در امسال خواهیم بود؟ گفت: قطعا در این سه ماه افزایش قیمت خواهیم داشت. این نکته را باید بگویم سه ماه پایانی سال 99 که مجوز افزایش قیمت ندادیم، نه اینکه تورم نداشتیم بلکه حدود 14 درصد تورم داشتیم اما به دلیل اینکه سه ماه قبل افزایش 30 درصدی داشتیم، تورم 14 درصد سه ماه پایانی سال را اعمال نکردیم.

به گفته رئیس شورای رقابت، اکنون قیمت خودرو در 6 ماه پایانی سال 99 بررسی می شود و با توجه به نرخ تورم بخشی که بانک مرکزی آن را اعلام می کند، قیمت نهایی خودرو در سه ماه ابتدایی سال 1400 مشخص می شود.

 

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره اعلام خبر افزایش قیمت خودرو از سوی رئیس شورای رقابت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اعلام خبر افزایش قیمت خودرو از سوی رئیس شورای رقابت» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید