کد مطلب: 54645 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سفر برایان هوک به انگلیس برای مذاکره جهت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

سفر برایان هوک به انگلیس برای مذاکره جهت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران قصد دارد طی هفته جاری به بریتانیا و استونی سفر کند تا با مقام‌های این کشورها درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران مذاکره نماید.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: برایان هوک فرستاده ویژه ایالات متحده در امور ایران طی هفته جاری به بریتانیا و استونی سفر خواهد کرد و در دیدار با مقام‌های این دو کشور خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران خواهد شد.

وزارت خارجه آمریکا افزود: برایان هوک طی روزهای 28 و 29 جولای (سه شنبه و چهارشنبه) برای مشورت و رایزنی با متحدان اروپایی ما به بریتانیا و استونی سفر خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است: برایان هوک با مقام‌های ارشد قطر و کویت نیز اواخر هفته گذشته دیدار و درباره تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران مذاکره کرده است.

تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران قرار است 18 اکتبر پایان یابد.

در ماه ژوئن ایالات متحده پیش نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت سازمان ملل پیشنهاد داد تا تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران را پیش از منقضی شدن، تمدید کند. چین و روسیه با این پیش نویس مخالفت کردند.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «سفر برایان هوک به انگلیس برای مذاکره جهت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 8 = ?