کد مطلب: 38402 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
با فناوری بلاک چین آشنا شوید

با فناوری بلاک چین آشنا شوید

فناوری بلاکچین نسل دوم اینترنت را ارائه می دهد. Blockchain همان پلتفرمی است که بیت کوین را پدید آورده است. اگر می...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

آشنایی با فناوری بلاک چین

فناوری بلاکچین نسل دوم اینترنت را ارائه می دهد. Blockchain همان پلتفرمی است که بیت کوین را پدید آورده است. با روی کار آمدن ارز های دیجیتالی و مطرح شدن ارز هایی همچون بیتکوین نیاز شبکه ای غیرقابل ردیابی توسط کاربران و دولت ها روز به روز بیشتر میشد تا اینکه تکنولوژی بلاکچین برای رفع این مشکل معرفی شد. اگر می خواهید با فناوری بلاک چین آشنا شوید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید.

نحوه کار کردن بلاک چین

1- هر یک از اعضای که بخواهد تراکنشی انجام دهد، ابتدا باید درخواستش را در شبکه صادر کند سپس سایر نودهای موجود در شبکه در برخورد با هر درخواست تراکنش دو فعالیت اساسی انجام میدهند.
2- معتبر بودن آن تراکنش را از لحاظ Business Role (در مورد بیت کوین کافی بودن موجودی فرد درخواست دهنده) بررسی و تایید می کنند.
3- فعالیت اساسی در واقع پیدا کردن رمز پیچیده و تصادفی مورد نیاز بر اساس الگوریتم بلاک چین است که این رمز برای اضافه کردن آن تراکنش به دفتر دیجیتال مورد نیاز است.اولین نودی از شبکه که بتواند این دو فعالیت را با موفقیت به پایان برساند، آن را به دفتر دیجیتال اضافه کرده و سپس برای اطلاع سایر نودها آنرا اعلام مینماید تا آنها نیز بتوانند خود را بروز کنند. سایر نودها نیز از ادامه کار بروی آن تراکنش دست کشیده و پس از بروز رسانی دفتر دیجیتال به دنبال تراکنش بعدی میگردند.

نکته جالب در این سیستم این میباشد، نودی که در بررسی معتبر بودن و همچنین کشف رمز هر تراکنش قبل از همه موفق شود، جایزه ای دریافت میکند که این جایزه نیز از جنس پول دیجیتال است. در سیستم بلاکچین در هر ده دقیقه مجموعه تراکنش های شبکه در قالب یک بلاک  از اطلاعات منتشر میشود که این بلاک به بلاک های قبل و بعد از خود لینک میشود در واقع برای اینکه بتوانید این سیستم را هک کنید باید تمامی بلاک های مرتبط را هک کنید که امری محال است چرا که باید در آن واحد میلیون ها کامپیوتر راه هک کنید.

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات با شماره تلفن زیر تماس بگیرید

02144704941

معرفی نویسنده:

من فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات هستم، کتاب های زیادی در مورد فناوری خوندم و علاقه زیادی به حوزه تکنولوژی دارم، سعی میکنم محتواهای خوبی در حوزه فناوری تولید کنم.

ثبت نظر درباره «با فناوری بلاک چین آشنا شوید»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 3 = ?