کد مطلب: 23982 درج نظر
ایمنی بلوک یونولیت در برابر آتش سوزی

ایمنی بلوک یونولیت در برابر آتش سوزی

کلیه تولید کنندگان موظف می باشند، مدارک لازم جهت استفاده از مواد اولیه برای تولید بلوک کندسوز شده را تحویل...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

کلیه تولید کنندگان موظف می باشند، مدارک لازم جهت استفاده از مواد اولیه برای تولید بلوک کندسوز شده را تحویل مرکز تحقیقات ساختمان تحویل نمایند. تنها استفاده از نوع کندسوزشده بلوک یونولیت مجاز بوده، و استفاده از انواع غیرکندسوز ممنوع می باشد. مواد اولیه (پودر پلی استایرن منبسط شده محصول کارخانجات پتروشیمی) باید از نوع کندسوز باشد. در این زمینه باید مدارک فنی معتبر از کارخانه فروشنده مواد اولیه دریافت شود. مدارک فوق باید مقاومت ماده اولیه در برابر آتش را، بر اساس استانداردهای معتبر بین المللی نشان دهد. برای حفاظت از بلوک ها و جلوگیری از برخورد مستقیم هرگونه حریق احتمالی با آنها، لازم است زیر سقف به وسیله پوشش مناسب محافظت شود. این پوشش باید به تیرها و تیرچه ها متصل و مهار گردد. اتصال مستقیم به بلوک پلی استایرن (مانند گچ کاری مستقیم بر روی بلوک بدون استفاده از اتصالات مکانیکی) به تنهایی غیر اصولی می باشد.

ایمنی بلوک یونولیت در برابر آتش سوزی
ایمنی بلوک یونولیت در برابر آتش سوزی

از آنجایی که دیوارهای بین واحدهای مستقل (دیوار بین آپارتمان های مسکونی یا واحدهای تجاری، اداری مستقل و…) در هر ساختمان باید دارای مقاومت در برابر آتش باشند، این دیوارها باید از لایه بلوکهای پلی استایرن عبور کرده و تا زیر سقف سازه ای (یعنی زیر تیرچه یا بتن) امتداد داشته باشند. و یا به طور مناسب از مصالح ضد حریق استفاده شود، به گونه ای که بلوکهای پلی استایرن در این قسمت بین دو فضای مجاور پیوستگی نداشته باشند. و از گسترش هر گونه حریق احتمالی بین دو فضایی که به وسیله دیوار مقاوم در برابر آتش از یکدیگر جدا شده اند، جلوگیری گردد.

بلوک های یونولیت در محل کارگاه ساختمانی ، دور از هر گونه مواد قابل اشتعال نگهداری شوند . محل نگهداری باید طوری باشد که از احتمال ریزش یا تماس براده های داغ یا جرقه های ناشی از جوشکاری یا هر گونه شیء داغ دیگر با بلوکها پیشگیری کند. محل انبار اصلی بلوکها حتی الامکان به دور از محل عملیات ساختمانی بوده، تا از سرایت هر گونه شعله یا حریق احتمالی به محل انبار اصلی جلوگیری شود .
توصیه می شود که از انبار کردن بلوک ها به حجم بیش از 60 متر مکعب اجتناب شود. در صورت نیاز به انبار کردن مقادیر بیش از 60 متر مکعب، بلوک ها به قسمتهایی با حجم حداکثر 60 متر مکعب تقسیم شده، و بین هر دو قسمت حداقل 20 متر فاصله وجود داشته باشد.

کلیه کارگران و کارکنان باید نسبت به عدم استفاده از هرگونه شعله و نیز عدم استعمال سیگار در محل نگهداری بلوکها توجیه شوند. و تابلوی استعمال دخانیات ممنوع، در محل نگهداری بلوکها نصب گردد. حتما تعدادی کپسول آتش نشانی نیز در نزدیکی محل نگهداری بلوک ها نصب گردد .

: برای دریافت مشاوره درباره ایمنی بلوک یونولیت در برابر آتش سوزی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «ایمنی بلوک یونولیت در برابر آتش سوزی» در کادر زیر بنویسید :

2 * 7 = ?