ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  6050 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
13 رجب ، ولادت حضرت امام علی علیه السلام

13 رجب ، ولادت حضرت امام علی علیه السلام

امام علی(ع) امام اول شیعیان و خلیفه‏ چهارم، در سیزدهم رجب سال 30 عام الفیل در دورن خانه ‏ی كعبه به دنیا آمد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ ولادت امام علی (ع) برابر 13 رجب سال 30 عام الفیل و برابر با سال 569 تا 570 میلادی است. پدر ایشان ابوطالب (عبدمناف) پسر عبدالمطلب و مادرش فاطمه دختر اسد بن هاشم است. از القاب ایشان می‌توان به ابوالحسن، ابوتراب، ابوالحسین، ابوالرَّیحانَتَین اشاره کرد. از جمله کنیه‌های آن امام عبارتند از امیرالمؤمنین، ولی اللَّه، اسداللَّه، مرتضی، وصی، یعسوب الدین، حیدر، کرار.

13 رجب ، ولادت حضرت امام علی علیه السلام
13 رجب ، ولادت حضرت امام علی علیه السلام

حضرت علی (ع) از دوران کودکی، تحت تعلیم و تربیت حضرت محمد(ص) قرار گرفتند. ایشان اولین مردی بودند که اسلام آوردند. آن امام همام به جز غزوه‏ تبوک، در تمامی غزوات و جنگ‌‏های پیامبر اکرم(ص) حضور داشتند و همواره در رنج‌‏ها و سختی‌‏ها، یاور و حامی پیامبر بزرگ اسلام بودند.

امام علی (ع) در هجدهم ذی‏حجّه‏ سال یازدهم هجری قمری، در محلی به نام غدیر خُم، به امر خدا و از طرف پیامبر به رهبری امت اسلامی پس از رسول اکرم (ص) برگزیده شدند و پس از بیعت مردم، امیرالمؤمنین لقب گرفتند.

اما پس از رحلت پیامبر (ص) این امر مهم اجرا نگردید و خلافت به دست ابوبکر افتاد. سی‏ و سه سال از عمر مبارک امام علی در کنار رسول خدا (ص)، بیست و پنج سال پس از رحلت آن حضرت در خانه‏ نشینی و در حدود پنج سال نیز در خلافت سپری شد.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره 13 رجب ، ولادت حضرت امام علی علیه السلام فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «13 رجب ، ولادت حضرت امام علی علیه السلام» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید