جستجوی متوفی در بهشت زهرا تهران | آسمونی
کد مطلب: 36200 درج نظر
جستجوی متوفی

جستجوی متوفی

جستجوی متوفی و پیدا کردن اموات در بهشت زهرا گاهی برای بازماندگان اموات دردسرساز و سخت می شود، لذا بهترین راه جستجوی قبر در بهشت زهرای تهران است
زمان مطالعه: 4 دقیقه

بهشت زهرا (سلام الله علیها)، تنها آرامستان فعال شهر تهران، یکی از مراکز خدماتی و تحت پوشش حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران میباشد. با توجه به اینکه آمار فوت شدگان در بهشت زهرای تهران روز به روز بیشتر می شود. جستجو برای بازماندگان نسبت به گذشته به روش سنتی دشوارتر شده است. در پورتال آسمونی با مراحل تدفین متوفی، جستجوی اموات در سایت بهشت زهرا و هم چنین آدرس این مجموعه آشنا می شوید.

سایت جستجوی متوفی

برای جستجوی اموات بهشت زهرا میتوانید وارد سایت بهشت زهرا تهران در لینک پایین شوید و در سامانه جستجوی متوفی تهران، استعلام فوتی با اسم و فامیل را انجام دهید، لذا در بخش مربوطه فقط کافیست نام و نام خانوادگی فرد فوت شده را وارد سیستم جستجو اموات بهشت زهرا کنید، تا تمام مشخصات متوفی از جمله (شماره، ردیف، قطعه، نام پدر، تاریخ تولد و تاریخ دفن) را در بهشت زهرا بیابید. لازم به ذکر است برای جستجوی متوفی وارد کردن "نام پدر، قطعه و تاریخ دفن" الزامی نیست، همچنین اپلیکیشن جستجوی متوفی نیز برای جستجوی غیرحضوری ارائه شده است که می توانید آنرا دانلود کنید.

برای جستجوی سریع روی لینک زیر کلیک کنید:

https://beheshtezahra.tehran.ir/Default.aspx?tabid=92

نکته: در قطعات قدیمی، ردیف های تکراری که با عنوان مکرر (با شماره 500 و 600) از آنها یاد می شود، معمولاً در خارج از ردیف های مصوب قرار گرفته است.
بطور مثال ردیف 502 = 2 مکرر و یا ردیف 648 = 148 مکرر

آدرس و  تلفن بهشت زهرا

آدرس: تهران، جاده قدیم قم، سازمان بهشت زهرا(س)
تلفن:

021-55201031-9 و  51633000-021

شماره پیام کوتاه: 30004238
پست الکترونیک:  info.beheshtezahra@tehran.ir
صندوق پستی:  187454355

 

راهنمای قطعه و ردیف در بهشت زهرا

قطعه بهشت زهرا
قطعه بهشت زهرا
 
قطعات بسیاری در بهشت زهرا وجود دارد که هرکدام ویژگی خاص خود را دارند. 
  • قطعه عمومی

این قطعات در سه طبقه ايجاد شده اند. در طبقه اول هیچگونه هزینه ایی در قبال قبر دریافت نمی شود

  • قطعه شهدا

پیکر مطهر شهدای اسلام در این نقطه قرار دارد و هرساله میزبان مسئولین گرانقدر کشورمان می باشد.

  • قطعه خانواده‌ شهدا

قطعات‌ به منظور دفن‌ بستگان‌ درجه اول‌ «شهيد» ساخته شده اند. همچنین جانبازان بالای 25 درصد نیز در این قطعات آرام گرفته اند.

  • قطعه‌ هنرمندان و اصحاب رسانه

هنرمندان، نويسندگان‌ و اشخاص معروف در این دو قطعه به خاک سپرده می شوند. مجوز دفن‌ در قطعه هنرمندان توسط وزارت‌ ارشاد اسلامی صادر می شود.

  • آرامگاه‌ خانوادگی

این قطعات 25 قبر یک طبقه‌ را در خود جای داده است كه‌ تا دو یا سه طبقه نیز می تواند افزایش یابد.

مسیر دسترسی به بهشت زهرا

چگونه به بهشت زهرا برویم
مسیر بهشت زهرا با گوگل مپ
مسیر بهشت زهرا با waze
مسیر بهشت زهرا با waze
مسیر دسترسی به بهشت زهرا با نشان
مسیر بهشت زهرا با نشان

به چندین روش می توان به بهشت زهرای تهران دسترسی پیدا کرد.

با ماشین شخصی: بر پایه این گزارش ساکنان غرب تهران می‌توانند جهت دسترسی به بهشت زهرا از طریق بزرگراه آیت‌الله سعیدی از مسیر غرب به شرق بزرگراه آزادگان وارد آزادراه خلیج فارس به سمت جنوب شده و از طریق پل حرم وارد بلوار علامه عسگری و نهایتا از طریق در سیزده آبان (باب‌السلام) وارد بهشت زهرا شوند؛ دسترسی به قطعات جدید نیز از این طریق میسر است.

همچنین ساکنان مناطق شرق تهران نیز می‌توانند از طریق بزرگراه شهید رجایی یا مسیر شرق به غرب بزرگراه آزادگان وارد جاده قدیم قم به سمت جنوب شده و پس از عبور سه راهی باقرشهر از در‌های باب‌الرضا و باب‌الزهرا (س) وارد قطعات قدیم شوند؛ همچنین از طریق در‌های باب‌الحیدر و باب الحوائج نیز به قطعات جدید نیز دسترسی داشته باشند.

با مترو: بهشت زهرا در خط یک مترو قرار دارد. راحت‌ترین راه رفتن به بهشت زهرا استفاده از مترو و پیاده شدن در ایستگاه حرم مطهر و یا ایستگاه متروی شاهد می‌باشد و یا ایستگاه متروی کهریزک می‌باشد که انتخاب ایستگاه مقصد بستگی به قطعه‌ی مورد نظر دارد.

مراحل دفن متوفی

در مرحله اول می بایست با پایانه آمبولانس های بهشت زهرا تماس بگیرید: 9 - 88901226-021
در مرحله دوم، بستگان درجه یک متوفی با در دست نگه داشتن شناسنامه و کارت ملی متوفی به پذیرش بهشت زهرا مراجعه کنند و مجوز دفن صادره از پزشک را ارائه نمایند. اگر مجوز دفن ندارند می توانند به دادپزشک  حاضر در بهشت زهرا مراجعه کنند. سپس یک مباشر به خانواده متوفی معرفی می شود که از مراحل اداری تا پایان مراسم خاکسپاری آن ها را همراهی می کند.

مراحل دفن متوفی
مراحل دفن متوفی

هزینه های خدمات کفن و دفن

تمامی هزینه ها طبق تعرفه های مصوب مراجع قانونی و توسط فیش بانکی دریافت می شود که شامل استفاده از آمبولانس، تطهیر، خاکسپاری، نماز میت و ... می شود. براساس مصوبات شهرداری تهران هزینه کفن و دفن در بهشت زهرا (س) چیزی در حدود 5میلیون تومان هزینه در پی دارد. این هزینه در سال 1400، 25 درصد افزایش داشت.

ساختار اداری بهشت زهرا

جستجوی اموات بهشت زهرا
جستجوی اموات بهشت زهرا

تنها آرامستان قانونی، فعال و متمرکز کلان شهر تهران بهشت زهرا (سلام الله علیها) است که از های زیر مجموعه حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران است که دارای اساسنامه و آیین نامه های مالی و اداری مصوب است و کلیه فعالیتهای این تحت نظارت هیئت مدیره مستقل به ریاست معاونت خدمات شهری شهرداری تهران برنامه ریزی و هدایت می شود. بهشت زهرا (سلام الله علیها) از سال 1372 دارای استقلال مالی بوده و از آن تاریخ بر اساس اصول بازرگانی اداره می‌گردد و رأساً متکفل تأمین هزینه های ی خویش است. درآمد از محل انجام خدمات شرعی درگذشتگان ، اجاره غرفه های فروش گل و گلاب و فروش قبور خانوادگی و قبور اختصاصی تحصیل می‌گردد.

بهشت زهرا ابتدا 314 هکتار وسعت داشت که در سال 1376 بخش شمالی به مساحت 110 هکتار و در سال 1387 بخش شرقی به مساحت 160 هکتار خریداری و به آن اضافه شد. بهشت زهرا در حال حاضر 1٬300٬000 نفر را در خود جای داده است. در قطعه 33 بهشت زهرا تعدادی از مبارزان مشهور که در درگیری با رژیم شاه کشته شده یا در زندان اعدام شدند، به خاک سپرده شده‌اند. ده قطعه از بهشت زهرا محل دفن شهدای جنگ ایران و عراق است. آرامگاه شهدای هفتم تیر در قطعهٔ 24 و آرامگاه روح‌الله خمینی در غرب بهشت زهرا قرار دارد و قطعه هنرمندان بهشت زهرا و قطعه نام‌آوران بهشت زهرا ویژهٔ سرشناسان است.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره جستجوی متوفی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نمایش بیشتر

ثبت نظر درباره «جستجوی متوفی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 7 = ?