کد مطلب: 36200 درج نظر
جستجوی اموات بهشت زهرا

جستجوی اموات بهشت زهرا

جستجوی متوفی و پیدا کردن اموات در بهشت زهرا گاهی برای بازماندگان اموات دردسرساز و سخت می شود، لذا بهترین راه جستجوی قبر در بهشت زهرای تهران است
زمان مطالعه: 3 دقیقه

بهشت زهرا (سلام الله علیها)، تنها آرامستان فعال شهر تهران، یکی از مراکز خدماتی و تحت پوشش حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران میباشد. با توجه به اینکه آمار فوت شدگان در بهشت زهرای تهران روز به روز بیشتر می شود. جستجو برای بازماندگان نسبت به گذشته به روش سنتی دشوارتر شده است. در پورتال آسمونی با مراحل تدفین متوفی، جستجوی اموات در سایت بهشت زهرا و هم چنین آدرس این مجموعه آشنا می شوید.

جستجوی متوفی بهشت زهرا

برای جستجوی اموات بهشت زهرا میتوانید وارد سایت بهشت زهرا تهران شوید و در سامانه جستجوی متوفی تهران، متوفی مورد نظر را جستجو کنید، برای سهولت امر کافیست تنها نام و نام خانوادگی فرد فوت شده را وارد سیستم جستجو اموات بهشت زهرا کنید تا تمام مشخصات او از جمله قطعه و ردیف وی را در بهشت زهرا بیابید. علاوه بر نام و نام خانوادگی، وارد کردن نام پدر، قطعه و تاریخ دفن ضروری است.

هم چنین اپلیکیشن جستجوی متوفی نیز برای جستجوی غیرحضوری ارائه شده است که می توانید از آن استفاده کنید.

آدرس و  تلفن بهشت زهرا

آدرس: تهران-جاده قدیم قم-سازمان بهشت زهرا(س)
تلفن: 51633000-021  و  9 - 55201031-021
صندوق پستی: 4355/18745
پست الکترونیک: info.beheshtezahra@tehran.ir
شماره پیام کوتاه: 30004238

راهنمای قطعه و ردیف در بهشت زهرا

قطعات بسیاری در بهشت زهرا وجود دارد که هرکدام ویژگی خاص خود را دارند. 
  • قطعه عمومی

این قطعات در سه طبقه ايجاد شده اند. در طبقه اول هیچگونه هزینه ایی در قبال قبر دریافت نمی شود

  • قطعه شهدا

پیکر مطهر شهدای اسلام در این نقطه قرار دارد و هرساله میزبان مسئولین گرانقدر کشورمان می باشد.

  • قطعه خانواده‌ شهدا

قطعات‌ به منظور دفن‌ بستگان‌ درجه اول‌ «شهيد» ساخته شده اند. همچنین جانبازان بالای 25 درصد نیز در این قطعات آرام گرفته اند.

  • قطعه‌ هنرمندان و اصحاب رسانه

هنرمندان، نويسندگان‌ و اشخاص معروف در این دو قطعه به خاک سپرده می شوند. مجوز دفن‌ در قطعه هنرمندان توسط وزارت‌ ارشاد اسلامی صادر می شود.

  • آرامگاه‌ خانوادگی

این قطعات 25 قبر یک طبقه‌ را در خود جای داده است كه‌ تا دو یا سه طبقه نیز می تواند افزایش یابد.

مراحل دفن متوفی

در مرحله اول می بایست با پایانه آمبولانس های بهشت زهرا تماس بگیرید: 9-88901226

در مرحله دوم، بستگان درجه یک متوفی با در دست نگه داشتن شناسنامه و کارت ملی متوفی به پذیرش بهشت زهرا مراجعه کنند و مجوز دفن صادره از پزشک را ارائه نمایند. اگر مجوز دفن ندارند می توانند به دادپزشک  حاضر در بهشت زهرا مراجعه کنند. سپس یک مباشر به خانواده متوفی معرفی می شود که از مراحل اداری تا پایان مراسم خاکسپاری آن ها را همراهی می کند.

جستجوی اموات بهشت زهرا

هزینه های خدمات کفن و دفن

تمامی هزینه ها طبق تعرفه های مصوب مراجع قانونی و توسط فیش بانکی دریافت می شود که شامل استفاده از آمبولانس، تطهیر، خاکسپاری، نماز میت و ... می شود. براساس مصوبات شهرداری تهران هزینه کفن و دفن در بهشت زهرا (س) چیزی در حدود 5میلیون تومان هزینه در پی دارد. این هزینه در سال 1400، 25 درصد افزایش داشت.

ساختار اداری بهشت زهرا

جستجوی اموات بهشت زهرا
جستجوی اموات بهشت زهرا

تنها آرامستان قانونی، فعال و متمرکز کلان شهر تهران بهشت زهرا (سلام الله علیها) است که از های زیر مجموعه حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران است که دارای اساسنامه و آیین نامه های مالی و اداری مصوب است و کلیه فعالیتهای این تحت نظارت هیئت مدیره مستقل به ریاست معاونت خدمات شهری شهرداری تهران برنامه ریزی و هدایت می شود. بهشت زهرا (سلام الله علیها) از سال 1372 دارای استقلال مالی بوده و از آن تاریخ بر اساس اصول بازرگانی اداره می‌گردد و رأساً متکفل تأمین هزینه های ی خویش است. درآمد از محل انجام خدمات شرعی درگذشتگان ، اجاره غرفه های فروش گل و گلاب و فروش قبور خانوادگی و قبور اختصاصی تحصیل می‌گردد.

بهشت زهرا ابتدا 314 هکتار وسعت داشت که در سال 1376 بخش شمالی به مساحت 110 هکتار و در سال 1387 بخش شرقی به مساحت 160 هکتار خریداری و به آن اضافه شد. بهشت زهرا در حال حاضر 1٬300٬000 نفر را در خود جای داده است. در قطعه 33 بهشت زهرا تعدادی از مبارزان مشهور که در درگیری با رژیم شاه کشته شده یا در زندان اعدام شدند، به خاک سپرده شده‌اند. ده قطعه از بهشت زهرا محل دفن شهدای جنگ ایران و عراق است. آرامگاه شهدای هفتم تیر در قطعهٔ 24 و آرامگاه روح‌الله خمینی در غرب بهشت زهرا قرار دارد و قطعه هنرمندان بهشت زهرا و قطعه نام‌آوران بهشت زهرا ویژهٔ سرشناسان است.

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

نمایش بیشتر

ثبت نظر درباره «جستجوی اموات بهشت زهرا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 6 = ?