کد مطلب:  19375 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آیت‌الله موسوی اردبیلی دار فانی را وداع گفت

آیت‌الله موسوی اردبیلی دار فانی را وداع گفت

به گزارش آسمونی: آیت‌الله موسوی اردبیلی که بدلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری شده بود، لحظاتی قبل دار...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

moosavi-ardebili
moosavi-ardebili

به گزارش آسمونی:

آیت‌الله موسوی اردبیلی که بدلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری شده بود، لحظاتی قبل دار فانی را وداع گفت.

آیت الله العظمی سید عبدالکریم موسوی اردبیلی که بدلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری شده بود، لحظاتی قبل دار فانی را وداع گفت.
 
حجت الاسلام و المسلمین علی پارسا مسئول روابط عمومی دفتر آیت الله موسوی اردبیلی اعلام کرد: پیکر آیت الله موسوی اردبیلی به قم منتقل می شود و مقدمات انتقال پیکر مرحوم فراهم شده است.
 
آیت الله العظمی‏ موسوی اردبیلی، سحرگاه سیزدهم رجب 1344 ه ق، مقارن با سالروز میلاد امیرالمؤمنین‏ علیه السلام و برابر با 8 بهمن 1304 ه ش در شهر اردبیل، در خانواده‏ ای روحانی و تهی‏ دست متولد شد.

در شرایط سخت، وی طلبگی را آغاز نمود و دروس جامع المقدمات، سیوطی، جامی، مطول، حاشیه ملاعبدالله، شمسیه، معالم و شرایع را به اتمام رساند.

آیت الله العظمی‏ موسوی اردبیلی به اتفاق سه نفر از فضلای حوزه علمیه قم تصمیم گرفتند به نجف‏ اشرف مهاجرت نمایند. با انصراف دو نفر از همراهان، وی با نفر سوم یعنی مرحوم شیخ ابوالفضل حلالزاده اردبیلی در 16 آبان 1324 ه ش برابر با اول ذی ‏الحجه 1364 ه ق، از قم حرکت کرد.
 
آیت الله العظمی‏ موسوی اردبیلی، از دورانی که در قم مشغول تحصیل بود، مانند هر طلبه و محصل درد آشنایی در مورد نواقص حوزه می‏ اندیشیدو آرزو داشت روزی فرا برسد که این نواقص از حوزه بر طرف بشود. برای حل این مشکلات و نواقص و رفع آنها، هنگامی که وی تصمیم به اقامت مجدد در قم گرفت، اقدام به تأسیس مؤسسه‏ ای به نام دانشگاه‏ علوم‏ انسانی (دارالعلم) مفید نمود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظر خود را درباره «آیت‌الله موسوی اردبیلی دار فانی را وداع گفت» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید