کد مطلب:  16971 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آیت‌الله علم‌الهدی: اگر کنسرت‌ می‌خواهی‌ برو شهر دیگر! / چرا توریست فاسق و فجور باید به این شهر بیاید؟

آیت‌الله علم‌الهدی: اگر کنسرت‌ می‌خواهی‌ برو شهر دیگر! / چرا توریست فاسق و فجور باید به این شهر بیاید؟

1395/05/23آرمان در گزارشی به سخنان آیت‌الله علم‌الهدی، خطیب جمعه مشهد پرداخته است که در ادامه می‌خوانید؛  به...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

1395/05/23

آرمان در گزارشی به سخنان آیت‌الله علم‌الهدی، خطیب جمعه مشهد پرداخته است که در ادامه می‌خوانید؛

Ayatollah Alam al-Hoda If you wish to city concert!  Why tourists unfaithful and lasciviousness should come to this city
Ayatollah Alam al-Hoda If you wish to city concert! Why tourists unfaithful and lasciviousness should come to this city

  به گزارش آسمونی به نقل از آرمان , روز گذشته بار دیگر آیت‌الله علم‌الهدی انتقاداتی را متوجه دولت و به ویژه وزارت ارشاد کرد. 25 تیرماه بود که امام جمعه مشهد با تاکید بر اینکه «دولت‌ستیز» نیستم، گفته بود: «مجوزی که دولت به کنسرت می‌دهد، این مجوز را به چه می‌دهند؟ فرض کنیم قرار است مجوزی داده شود، اما آیا به همه بی‌بند و باری‌های حاشیه کنسرت هم مجوز داده شده است؟» او همچنین گفته بود: «دولت ما وزرایی دارد که ولایتمدار هستند و حتی اکثر اینها مقلد مقام معظم رهبری هستند و در راس دولت نیز یک روحانی فقیه و عضو خبرگان رهبری قرار دارد. جای این سوال باقی است که چه مصوبه‌ای است که دولت گذاشته مبنی بر اینکه نیروی انتظامی در مساله کنسرت‌های مجوزدار دخالت نکند؟» چندی بعد بار دیگر آیت ا... علم‌الهدی در نماز جمعه گفت: «این آقای ساده‌لوح می‌گوید ما با برجام عزت پیدا کردیم! چه عزتی؟ اینکه شرکت مدلینگ ایتالیایی بیاید دختران و زنانتان را هرزه کند، جوانانتان را فاسد کند و اینجا را بازار ترویج جنس‌های بنجل‌شان قرار دهد، این واقعاً عزت است؟ این عزتی است که در برجام پیش بردید؟ چرا این دستگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان عظیم خارجی حاضر نیستند بیایند اینجا سرمایه‌گذاری کرده و بیایند اینجا به شما جنس تحویل دهند؟»

ورود توریست به مشهد خط قرمز است

 خطیب جمعه مشهد دیروز گفت: مشهد شهر زیارت است و شهر گردشگری نیست که ما بخواهیم مراکز عیاشی یا تفریحی را در آن توسعه دهیم، اینجا باید روی مدیریت زیارتی تمرکز کرد نه مدیریت گردشگری. آیت‌ا... سید احمد علم‌الهدی تاکید کرد: چرا توریست فاسق و فجور باید به این شهر بیاید؟ اینجا شهر زیارت است و شهر گردشگری نیست که ما بخواهیم مراکز عیاشی یا تفریحی را در آن توسعه دهیم، اینجا باید روی مدیریت زیارتی تمرکز کرد نه مدیریت گردشگری. در شهر امام رضا (ع) نمی‌شود کنسرت برگزار کرد و دیگر نباید سر این موضوع با مردم یا برخی مسئولان کوته‌فکر چانه‌زنی کرد. شما اگر کنسرت می‌خواهی جای دیگری زندگی کن، چرا باید یک شهر زیارتی را انتخاب کنید؟ وی ادامه داد: هر روز کمپین جدیدی برای کنسرت راه می‌اندازند، اینها اردوکشی در مقابل امام رضا (ع) است، در یک جلسه باید تکلیف این شهر مشخص شود و همه مدیران و ساکنان بدانند این شهر آن‌قدر دلداده و عاشق دارد که نمی‌گذارند شما در برنامه‌ریزی و عیاشی آزاد باشید. آیت‌ا... علم‌الهدی تصریح کرد: همه طراحان ورود توریست که می‌خواهند توریست خارجی جذب کنند، دور این شهر خط قرمز بکشند، این شهر متعلق به امام رضا (ع) است، آنهایی که اینجا می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند باید بدانند که اینجا جای این کارها نیست. آیا در خانه امام رضا (ع) ما نباید بتوانیم اینها را رعایت کنیم؟ باید چانه بزنیم که کنسرت باشد یا خیر؟ وی گفت: آنهایی که متولی ساخت‌و‌ساز هستند بدانند مشهد، جزیره کیش نیست. اینجا به‌نحوی ساخت و سازها را تغییر ندهند که عده‌ای فقط بخواهند اینجا خوش بگذرانند، حداقل 60 درصد هتل‌های ما خالی است و بعضا زوار زیر باران و آفتاب می‌مانند.

نظر خود را درباره «آیت‌الله علم‌الهدی: اگر کنسرت‌ می‌خواهی‌ برو شهر دیگر! / چرا توریست فاسق و فجور باید به این شهر بیاید؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید