کد مطلب:  22652 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اطلاعاتی در مورد تحصیل در استرالیا

اطلاعاتی در مورد تحصیل در استرالیا

یکی از راههای مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق تحصیل میباشد که ممکن است منجر به کسب اقامت این کشور شود. کشور...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از راههای مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق تحصیل میباشد که ممکن است منجر به کسب اقامت این کشور شود. کشور اسپانیا دارای سطح عالی علمی برای تحصیل می باشد همچنین از لحاظ علمی دانشگاههای اسپانیا در جایگاه خوبی قرار دارند. آسمونی در این بخش اطلاعات کاملی در مورد تحصیل در اسپانیا به شما عزیزان ارائه می دهد. از اینکه ما را همراهی می کنید سپاسگزاریم.

اطلاعاتی در مورد تحصیل در استرالیا
اطلاعاتی در مورد تحصیل در استرالیا
دانشگاههای ملی بارسلونا و پلی تکنیک بارسلونا  واتونومای بارسلونا و چندین دانشگاه معروف و معتبر که هر ساله پذیرای دانشجویان خارجی میباشد و شرایط خوبی را فراهم میکند برای متقاضیان تحصیل در این کشور. یکی از لزومات تحصیل در اسپانیا داشتن دیپلم 12 ساله تحصیل است و خوشبختانه به مدرک زبان نیاز ندارد و به طور کلی در اسپانیا دو نوع دانشگاه وجود دارد .دانشگاههای خصوصی و دولتی ،که دانشگاههای دولتی رایگان هستند و اغلب به زبان اسپانیا تدریس میشود  و در دانشگاههای خصوصی به زبان انگلیسی تدریس میشود.

لازم به ذکر است تحصیل در مقطع لیسانس به زبان اسپانیایی میباشد و باید مدرک دیپلم 12 ساله را داشته باشید و دانایی زبان اسپانیای بهتر  در ایران کسب کنید چون دانشگاههای اسپانیا کورس زبان را به سختی برگزار میکند و درضمن سفارت برای کورس زبان به سختی ویزا میدهد پس بهتر است متقاضی کورس زبان را در ایران گذرانده و بعدا وارد دانشگاه شوند و این دوره 4 ساله را سپری کنند و همچنین دوره کارشناسی ارشد در اغلب رشته ها به زبان انگلیسی هست و 2 ساله میباشد و میتوانید بعد از سپری کردن این مقطع برای پذیرش بورسیه در مقطع دکتری اقدام کرد.

australia-study
australia-study
هزینه تحصیل در مقاطع ارشد در دانشگاههای اسپانیا بطور حدودی 36000تا 6000یورو میباشد و در مقطع دکتری هزینه ها خیلی کمتر میباشد و تقریبا رایگان محسوب میشود سالی 700 یورو تقریبا میباشد وزبان تحصیل انگلیسی میباشد و بین 3تا 5 سال طول میکشد بصورت تحقیقی است و اگر فرد در طول تحصیل به مدت 27 ماه در اسپانیا حضور داشته باشد و دو مقاله علمی ثبت شده داشته باشد مدرکش مورد تایید وزارت علوم قرار میگیرد.

هزینه زندگی در اسپانیا برای دانشجویان به همراه هزینه مسکن و خورد و خوراک حدودا بین 800تا 1200یورو براورد میشود. دانشجویان از زمان ثبت زمان در دانشگاههای اسپانیا از نصف هزینه های درمانشان تحت پوشش بیمه قرار میگیرند برای گرفتن بورس تحصیلی در اسپانیا و جود چند شرط الزامی میباشد .اینکه شخص رسما در اسپانیا حضور داشته باشد از زمان فارغ التحصیلی بیشتر از 3سال نگذشته باشد و مقاله داشته باشد و معدل نباید زیر 16 باشد .

دانشجویان در زمان تحصیل حق بردن همسر و فرزندان زیر 18 سال را دارندو همچنین حق کار 20 تا 30 ساعته در هفته را دارند  که ساعتی بین 8 تا 10 یورو رادر نظر بگیرید ولی نمیشود زیاد رو این مبلغ حساب کرد تازمانی که بطور کامل به زبان اسپانیای مسلط نشدید و از شرایط کار و اوضاع اقتصادی  در این کشور اگاه نشده اید امکان پیدا کردن کار کمی مشکل خواهد بود.

در کل مزیت اصلی تحصیل در اسپانیا این است دانشجویانی که انجا فارغ التحصیل شدن امکان این که کارفرمایی پیدا کنند که از انان دعوت کاری به عمل بیاید خیلی زیاد است و هر شخصی که به مدت 4 تا 5 سال در اسپانیا کار کند و مالیات پرداخت نماید میتواند تقاضای اقامت دائم نماید

اطلاعاتی در مورد تحصیل در استرالیا
اطلاعاتی در مورد تحصیل در استرالیا
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

  1. اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های اسپانیا
  2. ترجمه مدارک تحصیلی
  3. گواهی صحت پزشکی
  4. گواهی عدم سو پیشینه
  5. رونوشت   اجاره منزل در کشور مقصد
  6. تمکن مالی از بانک
  7. فیش حقوقی تمکن مالی شما

با توجه به موارد ذکر شده دانشگاههای اسپانیا از ارزش و اعتبار بالای علمی  نسبت به کشورهای همسطح  خود ندارد و بهتر است برای ادامه تحصیل انتخاب بهتری داشته باشید کشورهای مثل اتریش و اسلونی بدون نیاز به مدرک زبان و با هزینه کمتر و دانشگاههای با رنکینگ پایین تر  را میتوان برای ادامه تحصیل انتخاب کرد و از امکانات عالی تحصیلی بهره مند شد.

: برای دریافت مشاوره درباره اطلاعاتی در مورد تحصیل در استرالیا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اطلاعاتی در مورد تحصیل در استرالیا» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید