کد مطلب: 23450 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
قرارداد شرکت آسمان با بوئینگ آمریکا برای خرید 60 هواپیما

قرارداد شرکت آسمان با بوئینگ آمریکا برای خرید 60 هواپیما

به گزارش آسمونی:شرکت هواپیمایی آسمان به عنوان دومین ایرلاین ایرانی توانست قراردادی مهم پس از اجرایی شدن...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی:شرکت هواپیمایی آسمان به عنوان دومین ایرلاین ایرانی توانست قراردادی مهم پس از اجرایی شدن برجام به منظور خرید هواپیماهای جدید به امضاء برساند.

مدیرعامل شرکت آسمان در جریان جلسه‌ای که به نهایی شدن مذاکرات با نمایندگان شرکت هواپیماساز بوئینگ آمریکا منجر شد، قرارداد خرید 60 فروند هواپیما بوئینگ 737 فروند را امضاء کرد.

شرکت آسمان اعلام کرده قرارداد فعلی نتیجه بیش از یک سال بررسی، گفت‌وگو و چند دوره مذاکره طولانی بوده است.

طبق قرارداد امضاء شده هواپیماهای خریداری شده از سوی شرکت آسمان از خانواده بوئینگ 737 MAX خواهند بود.
آسوشیتدپرس هم نوشت: شرکت بویینگ آمریکا امضای قرارداد 3 میلیارد دلاری با شرکت هواپیمایی آسمان ایران را تایید کرد .

قرارداد شرکت آسمان با بوئینگ آمریکا برای خرید 60 هواپیما
قرارداد شرکت آسمان با بوئینگ آمریکا برای خرید 60 هواپیما
قراداد شرکت آسمان با بوئینگ آمریکا برای خرید 60 هواپیما

بویینگ 737 که در شهرت جهانی خود به بچه بویینگ مشهور شده جزو باریک‌ترین هواپیماهای ساخته شده شرکت بویینگ است. این هواپیما که عمری طولانی داشته و از اواسط دهه 60 از سوی ایرلاین‌ها مورد استفاده قرار گرفته جزو محبوب‌ترین مدل‌های تولید شده بویینگ به حساب می‌آید تا جایی که در حال حاضر حدود هفت هزار فروند از آن سفارش داده شده که تعداد زیادی از آنها پرواز می‌کنند.

این هواپیما که در طول سال‌های گذشته بویینگ مدل‌های فراوانی از 100 - 737 تا 900، 900 -737 را تولید کرده بسته به نوع و فضای پروازش تعداد مسافران میان 85 تا 215 را جابه‌جا می‌کند.

این هواپیما که توان پرواز نزدیک به 5000 کیلومتر را دارد، برای پروازهای داخلی و منطقه‌ای ایران گزینه‌ای مطلوب به نظر می‌رسد. همچنین می‌توان برای پروازهایی که در کشورهای نزدیک مانند هند یا اروپای شرقی مطرح هستند نیز از مدل‌های این هواپیما استفاده کرد.

هواپیماهای خریداری شده از سوی شرکت آسمان مربوط به مدرن‌ترین نوع از خانواده بوئینگ 737 می‌شود. طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از این شرکت این هواپیما به منظور بهبود برخی شرایط در حوزه مسافت، مصرف سوخت و کیفیت خدمات با تغییراتی همراه شد که سرانجام به بوئینگ 737 MAX رسید.

طبق اطلاعات ارائه شده تا پایان سال 2016 میلادی بوئینگ سفارش فروش 3605، 737 جدید را دریافت کرده و پیش‌بینی می‌شود با توجه به موفقیتی که این هواپیما در جذب مشتریان خود داشته در آینده نیز بتواند تعداد سفارش بالاتری دریافت کند.

بوئینگ دریافت سفارش برای این هواپیما را از سال 2011 آغاز کرده که در سال‌های 2012، 2013 و 2014 به‌طور میانگین بیش از 700 سفارش سالانه در این رابطه دریافت کرده است.

این هواپیما توان آن را دارد که در چند کلاس پروازی مسافرگیری کند و تعداد مسافرانی که امکان سوار شدن به آن را دارند بسته به نوع نهایی این هواپیما و کلاس‌های پروازی طراحی شده از 138 نفر تا 220 نفر تخمین زده می‌شود.

منبع: عصر ایران                                

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «قرارداد شرکت آسمان با بوئینگ آمریکا برای خرید 60 هواپیما»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 6 = ?