تاریخ اربعین 1400 | آسمونی
کد مطلب: 8404 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اربعین 1400 چه روزی است؟

اربعین 1400 چه روزی است؟

اربعین، چهلمین روز شهادت امام حسین علیه السلام است که جان خود و یارانش را فدای دین کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

اعتبار اربعین امام حسین (ع) از گذشته میان شیعیان و در تقویم تاریخی وفاداران به امام حسین (ع) شناخته شده بوده است. از آنجا که گرامیداشت خاطره شهید و احیاء اربعین وی، زنده نگهداشتن نام و یاد و راه اوست و زیارت، یکی از راه های یاد و احیاء خاطره است، زیارت امام حسین «ع »بویژه در روز بیستم ماه صفر که اربعین آن حضرت است، فضیلت بسیار دارد.

تاریخ اربعین 1400

روز اربعین دوشنبه 5 مهر 1400
مصادف با 20 صفر 1443
 برابر 27 سپتامبر 2021 می باشد.

عدد «اربعین» در متون دینی

یکی از تعبیرهای رایج عددی، تعبیر اربعین است که در بسیاری از موارد به کار رفته است. یک نمونه آن که سن رسول خدا (ص) در زمان بعثت، چهل بوده است. گفته شده که عدد چهل در سن انسان ها، نشانه بلوغ و رشد فکری است. گفتنی است، برخی از انبیا در سنین کودکی به نبوت رسیده‌اند. در قرآن آمده است «میقات» موسی با پروردگارش در چهل روز حاصل شده است.

در این نقل ها آمده است که اگر کسی از امت من، چهل حدیث حفظ کند که در امر دینیش از آنها بهره برد، خداوند در روز قیامت او را فقیه و عالم محشور خواهد کرد. در نقل دیگری آمده است که امیرمومنان(ع) فرمودند: اگر چهل مرد با من بیعت می‌کردند، در برابر دشمنانم می‌ایستادم.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره اربعین 1400 چه روزی است؟ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «اربعین 1400 چه روزی است؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 6 = ?