کد مطلب:  31720 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پیدا شدن بخش دیگری از بقایای پیکر جانباختگان هواپیمای یاسوج

پیدا شدن بخش دیگری از بقایای پیکر جانباختگان هواپیمای یاسوج

به گزارش آسمونی:معاون عمرانی استاندار و جانشین ستاد بحران کهگیلویه و بویراحمد گفت: بخش دیگری از بقایای...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پیدا شدن بخش دیگری از بقایای پیکر جانباختگان هواپیمای یاسوج
پیدا شدن بخش دیگری از بقایای پیکر جانباختگان هواپیمای یاسوج


به گزارش آسمونی:معاون عمرانی استاندار و جانشین ستاد بحران کهگیلویه و بویراحمد گفت: بخش دیگری از بقایای پیکرجانباختگان سانحه هواپیمای یاسوج - تهران در ارتفاعات دنا و در محل سقوط هواپیما پیدا شد.

عزیز فیلی اظهار داشت: بقایای دیگری از پیکرهای جانباختگان در روزهای گذشته و پیش از بارندگی های اخیر توسط تیم های اعزامی و نیروهای امدادی کشف شد ولی تاکنون شرایط نامساعد هوایی اجازه انتقال بقایای این پیکرها را نداده است.

وی تصریح کرد: تاکنون و از زمان آغاز عملیات جست و جوی پیکرهای جانباختگان این سانحه دلخراش 126 بافت انسانی تحویل پزشکی قانونی استان شده است.

فیلی ادامه داد: بر اساس اعلام پزشکی قانونی استان تاکنون 46 نفر از جان باختگان این سانحه هوایی احراز هویت و تحویل خانواده های آنان شده است.

وی ابراز داشت: با توجه به دستور استاندار عملیات جست و جوی بقایای پیکرها حتی در ایام تعطیلات نوروز متوقف نخواهد شد.

فیلی با بیان اینکه از زمان بروز این سانحه هوایی تاکنون سه لایه برفی بر روی محل سقوط هواپیما باریده است، گفت: در برخی از محل های سقوط هواپیما عمق برف حتی به بالای 4 متر نیز می رسد.

وی با توجه به شرایط سخت عملیات جست و جو در ارتفاع چهارهزار متری پازن پیر دنا و دهلیزهای یخی اطراف محل سقوط، افزود: هر لحظه احتمال سقوط بهمن به ویژه با گرم شدن هوا وجود دارد.

فیلی تصریح کرد: در روزهای آینده بیش از 145 نفر از تیم های متخصص و واکنش سریع از استان های مختلف از جمله اردبیل، زنجان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری ، مرکزی ، البرز و سازمان امداد و نجات هلال احمر جمهوری اسلامی در زمان های تعیین شده برای یافتن بقایای پیکرهای جانباختگان در استان حضور خواهند یافت.

وی تاکید کرد: عملیات جست و جوی بقایای پیکرها به ویژه در شرایط سخت و احتمال خطر بهمن و عبور از دهلیزهای یخی تنها توسط نیروهای متخصص و مجرب امکان پذیر است.

پرواز شماره 3704 هواپیمایی آسمان از تهران به یاسوج با 60 مسافر و 6 خدمه صبح روز یکشنبه 29بهمن ماه گذشته در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.

این هواپیما از نوع ای تی آر 72 پس از 55 دقیقه پرواز از صفحه رادار مرکز کنترل محو ‌شد و بر اساس گزارش اورژانس کشور در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم سقوط کرد.

این هواپیما هر روز دو پرواز رفت و برگشت در مسیر تهران به یاسوج انجام می‌داد که در هر نوبت به ‌طور میانگین 50 تا 60 مسافر را جا به جا می‌کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
: برای دریافت مشاوره درباره پیدا شدن بخش دیگری از بقایای پیکر جانباختگان هواپیمای یاسوج فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پیدا شدن بخش دیگری از بقایای پیکر جانباختگان هواپیمای یاسوج» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید