کد مطلب:  46510 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ الاتحاد عربستان ، ببر و عدد 1

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ الاتحاد عربستان ، ببر و عدد 1

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ الاتحاد عربستان / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی الاتحاد عربستان ، ببر و...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ الاتحاد عربستان / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی

الاتحاد عربستان ، ببر و عدد 1

هر چند فوتبال دیرتر از سایر نقاط دنیا به اکثر کشورهای آسیایی رسید اما این امر سبب نمی شود که آسیایی ها در انتخاب نام و هویت خود، اصول مرسوم در فوتبال را رعیات نکنند. در بین تیمهای غرب آسیا باشگاه الاتحاد عربستان، یکی از قدیمی ترین تیمهای فوتبال است و عدد یک که روی سینه بازیکنان این تیم دیده می شود، نشان از قدمت آنها دارد. در بین تیمهای فوتبال عربستان، الاهلی در سال 1937، الوحده و الخلیج در سال 1945، الشباب در 1947 و الهلال در سال 1957 تأسیس شدند اما شکل گیری قدیمی ترین تیم فوتبال سعودی به 4 ژانویه 1927 بازمی گردد. در جلسه ای که در یک مرکز رادیویی بین گروهی از هواداران فوتبال در شهر جده برگزار شد، ایده شکل گیری یک تیم فوتبال مطرح شد تا ساکنان شهر و جوانان جده فرصت مناسبی پیدا کنند که تمرینات ورزشی را به صورت سازماندهی شده انجام دهند. در همان روز 12 عضور حاضر در جلسه اسم تیم خود را هم مشخص کردند. آنها گفتند: تا روزی که ما اینجا در کنار هم هستیم، اسم تیم خود را الاتحاد می گذاریم.

alittihad-logo-during-time
alittihad-logo-during-time

حتی بعدها که نسل های دیگر جایگزین نسل اولیه باشگاه شدند، تغییری در اسم باشگاه ایجاد نشد. الاتحادی ها دو رنگ زرد و مشکی را در پیراهن خود به کار بردندغ دو رنگی که بعدها توسط تیمهای دیگر هم تقلید شد. مثلا وقتی در سال 1933 در سودان هم تیم الاتحاد با نام « نادی الاتحاد الریاضی و مدنی» آغاز به کار کرد، همین دو رنگ را در لباس و نماد خود به کار برد. اما الاتحاد عربستان برای طراحی نماد خود، از یک سپر، سال تأسیس باشگاه و نام شهر خود استفاده کرد. درون یک سپر که راه راههای زرد و مشکی همچون پیراهن تیم در آن قرار گرفته است، عبارت « نادی الاتحاد » به چشم می حورد و بالای آن هم کلمه « جده» به دو زبان عربی و انگلیسی دیده می شود. در زیر سپر هم نام باشگاه به انگلیسی قرار گرفته و سال تأسیس باشگاه هم کمی پایین تر قرار دارد. سال 1927 میلادی به انگلیسی نوشته شده و سال 1346 هجری قمری به عربی.

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ الاتحاد عربستان ، ببر و عدد 1
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ الاتحاد عربستان ، ببر و عدد 1

این در حالی است که در ابتدای عبارت Ittihad به جای حرف I از عدد 1 استفاده شده است. الاتحادی ها تمام این عبارات و سپر را در یک عدد 1 زرد رنگ قرار دادند که نشان می دهد آنها اولین تیم فوتبال در عربستان هستند. باشگاه برای مدتی در بالای این عدد 1، سر یک ببر را هم قرار داد. جانوری که راه راههای زرد و مشکی آن، یادآور لباس و لوگوی الاتحاد است و سبب شده که به الاتحاد لقب « النُمور» اطلاق شود به معنای ببرها. هرچند به این باشگاه القابی مثل « نادی الوطن» و « العَمید» هم گفته می شود اما آنچه در اولین نگاه به پیراهن و نمادهای تیم می توانیم ببینیم، لباس زرد و مشکی و یک عدد 1 است که داخل آن تمام اطلاعات مربوط به ببرها را می توان به دست آورد. تیم الاتحاد جده با نام کامل« نادی الاتحاد العربی السعودی» که حالا 92 سال از عمر آن می گذرد.

: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ الاتحاد عربستان ، ببر و عدد 1 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ الاتحاد عربستان ، ببر و عدد 1» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید