مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  56279 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اکبرپور: هواداران استقلال گذشته را فراموش کنند/فکری راه سختی در پیش دارد

اکبرپور: هواداران استقلال گذشته را فراموش کنند/فکری راه سختی در پیش دارد

ما به مسائل فنی استراماچونی کاری نداریم. او مربی خوبی بود و برای استقلال عملکرد عالی بر جای گذاشت اما وی از استقلال رفته است و هواداران باید بدانند نباید با

زمان مطالعه: 3 دقیقه

یکی از بازیکن های سابق تیم استقلال، «علی‌رضا اکبرپور» است. در این پست ورزشی آسمونی، مصاحبه ای از وی را خواهید دید که با خبرنگار ورزشی ایرنا انجام داده است.

«علی‌رضا اکبرپور» برای استقلالی‌ها نامی آشناست، او سال‌ها پیش و در شهرآورد سال 79 دروازه پرسپولیس را باز کرد تا آبی‌پوشان تهرانی پس از 6سال قرمزهای پایتخت را شکست دهند.

اکبرپور در مصاحبه با ایرنا حرف‌های جالبی زد که در زیر از حضورتان خواهد گذشت.

استقلال را با محمود فکری چطور می‌بینید؟

به طور حتم حضور محمود فکری به عنوان سرمربی در استقلال اتفاق خوبی است.

فقط همین، حضور فکری اتفاق خوبی است؟

در چند سال اخیر استقلال با مشکلات و حاشیه‌های زیادی روبرو بوده است. شما می‌توانید بروید و آمار را در بیاورید تا متوجه شوید چقدر تغییرات در کادر مدیریتی و مربیان این تیم رخ داده است. استقلال چند عضو هیات مدیره عوض کرده است و مسائل دیگر. این‌ها شاید در حرف آسان باشد اما خودتان بهتر از هر کس دیگری می‌دانید ثبات یکی از رموز موفقیت هر مجموعه‌ای است و وقتی تغییرات بیش از حد در تیمی رخ دهد ناخوداگاه به حاشیه کشیده شد و از موفقیت دور می‌شود.

این تغییرات همچنان در استقلال ادامه دار است و در حال حاضر آبی‌پوشان مدیرعامل ندارند.

در حال حاضر «احمد مددی» سمت سرپرستی باشگاه استقلال را بر عهده دارد و قرار است به زودی مدیرعامل این تیم مشخص شود. من امیدوارم اتفاقات خوبی برای تیمی رخ دهد که میلیون‌ها هوادار با آن زندگی می‌کنند.

قبول دارید زمان زیادی از دست استقلال رفت؟

به هر حال این یک مشکل برای استقلال است و زمان زیادی تا شروع لیگ بیستم وقت باقی نمانده است و اگر اشتباه نکنم کمتر از 17 روز دیگر زنگ آغاز مسابقات به صدا در خواهد آمد. کادر فنی استقلال به طور حتم برنامه‌ای ویژه‌ای دارند تا این مشکل‌ها و کمبودها را جبران کنند.

فکری گزینه مناسبی برای هدایت استقلال بود؟

او یکی از بازیکنان با سابقه استقلال تاریخ باشگاه استقلال محسوب می‌شود که 14 سال پیراهن این تیم را پوشید و سال‌ها با بازویند کاپیتانی آبی‌پوشان به میدان رفت. من خودم با او همبازی بوده‌ام و به خوبی می‌دانم به استقلال تعصب دارد و در نساجی مازندران توانایی و پتانسیل واقعی خود را نشان داد.

او در استقلال موفق می‌شود؟

کارش آسان نیست اما همه باید کمک کنند تا بتواند روزهای خوبی را برای استقلال رقم بزند. استقلال شرایط ویژه‌ای دارد.

انتظارات از فکری بالاست، این توقعات کارش را سخت‌تر نمی‌کند؟

استقلال تیم بزرگی است و 40 میلیون هوادار دارد. نه تنها فکری بلکه هر مربی دیگری هدایت این تیم را بر عهده می‌گرفت همه توقع داشتند استقلال را به موفقیت برساند. آبی‌ها چند سال است در لیگ نتیجه نگرفته‌اند و این موضوع برای هواداران گران تمام شده است.

ناکامی‌های استقلال در سال‌های اخیر با قهرمانی‌های پرسپولیس مصادف شده است و آنها دیگر طاقت قهرمانی رقیب سنتی‌شان را ندارند. برای هواداران استقلال موفقیت و قهرمانی استقلال به یک خواسته عمومی تبدیل شده است و برای رسیدن به این مهم لحظه‌شماری می‌کنند.

فکر نمی‌کنید سایه استراماچونی بالای سر فکری باشد؟

چرا؟

برای اینکه هنوز تعداد زیادی از هواداران استقلال «استراماچونی» را فراموش نکرده‌اند و ممکن است با اولین ناکامی استقلال وی را تشویق کنند.

ما به مسائل فنی استراماچونی کاری نداریم. او مربی خوبی بود و برای استقلال عملکرد عالی بر جای گذاشت اما وی از استقلال رفته است و هواداران باید بدانند نباید با گذشته زندگی کرد. باید به آینده فکر کرد که در سریع‌ترین زمان از راه خواهد رسید. در یکی دو ماه گذشته با نام استراماچونی هواداران به بازی گرفته شدند و احساساتشان جریحه دار شد اما این عزیزان بدانند سرمربی استقلال در مقطع فعلی محمود فکری است و باید از فردی حمایت کنند که بر روی نیمکت می‌نشیند نه کسی که در ایران حضور ندارد. استقلال در چند سال اخیر با مشکل دیگری روبرو بوده است. می‌دانید چه مشکلی؟

بگویید؟

شخص پرستی در استقلال رواج پیدا کرده است و متاسفانه هر گروهی از نام خاصی حمایت می‌کنند و این به یک معضل بزرگی برای استقلال تبدیل شده است. هوادران استقلال باید شخص پرستی را کنار بگذارند. شاید در برهه‌ای از زمان سرمربی مورد علاقه‌شان بر روی نیمکت نشیند ولی فقط استقلال را حمایت کنند چرا که برای یک استقلالی واقعی هیچ چیزی بالاتر و مهم‌تر از تیم نیست و نباید باشد.

هوداران به خوبی می‌دانند روزهای سختی را پشت سر گذاشتند و عدم موفقیت استقلال در سال‌های اخیر چقدر ناراحتشان کرده است. اگر شخص پرستی ادامه داشته باشد و هر کسی فقط به حمایت از شخص مورد علاقه‌اش بپردازد چه اتفاقی می‌افتد؟ به طور حتم فقط استقلال ضرر می‌کند. من به عنوان کسی که پیشکسوت استقلال محسوب می‌شود . خاک این تیم را خورده است از تمام علاقه‌مندان به استقلال خواهش می‌کنم از سرمربی فعلی این تیم حمایت کنند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره اکبرپور: هواداران استقلال گذشته را فراموش کنند/فکری راه سختی در پیش دارد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اکبرپور: هواداران استقلال گذشته را فراموش کنند/فکری راه سختی در پیش دارد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید