کد مطلب:  45068 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جام ملت های آفریقا ؛ صعود الجزایر با برتری مقابل یاران سادیو مانه

جام ملت های آفریقا ؛ صعود الجزایر با برتری مقابل یاران سادیو مانه

جام ملتهای آفریقا / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی صعود الجزایر با برتری مقابل یاران سادیو...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

جام ملتهای آفریقا / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی

صعود الجزایر با برتری مقابل یاران سادیو مانه

جام ملت های آفریقا ؛ صعود الجزایر با برتری مقابل یاران سادیو مانه
جام ملت های آفریقا ؛ صعود الجزایر با برتری مقابل یاران سادیو مانه


آسمونی ، با گلی که میشائیل اولونگا در دقیقه 80 وارد دروازه تانزانیا کرد، کنیا به بردی ارزشمند مقابل این تیم دست یافت تا دیدار این تیم مقابل سنگال در روز سوم مرحله گروهی، به حساس ترین نبرد این گروه تبدیل شود.

دو تیم فوتبال کنیا و تانزانیا در حالی در حضور 7233 تماشاگر استادیوم 30 ژوئن مقابل هم قرار گرفتند که هر دو تیم در روز نخست شکست خورده بودند. تانزانیا با دو گل از سنگال باخته بود و کنیا هم با همین نتیجه در برابر الجزایر تن به شکست داده بود.

مسابقه دو تیم با سوت احمد هیرالال داور موریتانیایی آغاز شد و تانزانیا خیلی زود توسط سیمون امسووا به گل دست یافت. این گل در دقیقه ششم به ثمر رسید. در دقیقه 39 میشائیل اولونگا بازیکن تیم کاشیما ریسول ژاپن بازی را به تساوی کشید اما تنها یک دقیقه بعد، امبوانا ساواتا بازیکن تیم خنک بلژیک موفق شد مجددا تانزانیا را پیش اندازد.

در نمیه دوم یوهانا اومولو بازیکن تیم بروخه بلزیک کار را به تساوی کشاند و سرانجام در دقیقه 80 بود که گل برتری کنیا به ثمر رسید تا این تیم در پرگل ترین بازی جام ملت های آفریقا تا اینجای کار، صاحب 3 امتیاز مسابقه شده و امیدهای خود را برای صعود افزایش دهد.

africa-cup-of-nations-algeria-reache-the-next-stage
africa-cup-of-nations-algeria-reache-the-next-stage


پیش از این مسابقه دو تیم الجزایر و سنگال در حضور 14765 تماشاگر استادیوم 30 ژوئن در برابر هم ایستادند و الجزایر با تک گل محمد یوسف بلالیلی که در دقیقه 49 به ثمر رسید موفق شد یاران سادیو مانه را شکست داده و در صدرجدول گروه جای گیرد. به این ترتیب الجزایر از همین حال صعود خود را به مرحله دوم جشن گرفته است و باید در انتظار نبردهای سایر گروهها باشد تا حریف خود را در مرحله حذفی مسابقات بشناسد.

در گروه دوم این مسابقات هم تیمهای ماداگاسکار و بروندی در حضور 4900 تماشاگر استادیوم اسکندریه در برابر هم قرار گرفتند و ماداگاسکار به گل مارکو لایما هاریستا که در دقیقه 76 به ثمر رساند موفق شد حریف خود را شکست دهد. ماداگاسکار در روز نخست در برار گینه به تساوی (2-2) دست یافته بود و بروندی هم با یک گل در برابر نیجریه تن به شکست داده بود.. به این ترتیب ماداگاسکار در جایگاه دوم گروه قرار گرفت و دیدار بعدی این تیم مقابل نیجریه 6 امتیازی، مسابقه ای است که می تواند صدرنشین این گروه را مشخص سازد.

در ادامه این مسابقات امروز مراکش در برابر ساحل عاج و  آفریقای جنوبی در برابر نامیبیا قرار می گیرند. این دیدارها از رقابتهای گروه چهارم برگزار خواهد شد. همچنین تونس و مالی از گروه پتجم مقابل هم می ایستند.

 

 

اختصاصی آسمونی
نظر خود را درباره «جام ملت های آفریقا ؛ صعود الجزایر با برتری مقابل یاران سادیو مانه» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید