کد مطلب:  4358 
3 نظر
3 نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
یک پایان تلخ برای والیبالیست ها

یک پایان تلخ برای والیبالیست ها

 تاریخ خبر: 1392/04/23تیم ملی والیبال ایران در دهمین دیدار خود مقابل آلمان در رقابت های لیگ جهانی که از ساعت 21...
زمان مطالعه: 6 دقیقه

تیم ملی والیبال ایران در دهمین دیدار خود مقابل آلمان در رقابت های لیگ جهانی که از ساعت 21 در سالن 12هزار نفری آزادی تهران برگزار شد با نتیجه سه بر صفر مغلوب شد . گیم اول دومین دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و آلمان در چهارچوب بیست و چهارمین دوره رقابت‌های لیگ جهانی با برتری تیم ملی آلمان به پایان رسید. در گیم دوم در حالی که تیم ایران اختلاف 7 امتیازی را جبران کرد در امتیاز 23 بر 23 سرویس زرینی خراب شد و آلمان با به دست آوردن یک امتیاز دیگر 25 بر 23 به برتری رسید ، در گیم سوم آلمان با برتری 25 بر 22 به پیروزی رسید تا 3 بر صفر برنده میدان شود . در تیم ایران نیز حمزه زرینی با 13 امتیاز بیشترین امتیاز را کسب کرد

 

ملی‌پوشان ایران که روز جمعه در اولین بازی مقابل آلمان با نتیجه سه بر صفر به برتری رسیده بود در بازی امروز شروع خوبی داشتند ولی در ادامه آلمانها با پاس سرعتی ابتکار عمل را به دست گرفتند و به برتری سه بر صفر رسیدند
 
تیم ملی ایران با ترکیب اولیه سعید معروف، محمد موسوی، عادل غلامی، علیرضا مباشری ، امیر غفور و فرهاد ظریف وارد میدان شد.
 
 
تیم ملی کشورمان با پیراهن قرمز مقابل سیاه پوشان آلمان به میدان رفتند.
 
 
 استقبال وصف ناپذیر تماشاگران مثل روز گذشته بود،مردم همان طور،پر شور،پر انرژی و پر سروصدا خودشان را به ورزشگاه 12 هزار نفری رسانده بودند تا فریاد بزنند؛ایران.علیرغم اینکه ماه رمضان است از ساعت ها قبل در استادیوم بودند.سر و صدایشان از بیرون سالن به خوبی شنیده می شد.خستگی ناپذیر و مثل همیشه حامی ورزشکاران.
 
حال و هوای سالن آنقدر سنگین بود که آلمان ها علیرغم اینکه دیروز هم مقابل ایران بازی کردند باز هم متعجب بودند و با دوربین های خودشان از هواداران فیلم می گرفتند.آنها که روز گذشته شکستی سنگین را متحمل شده بودند مثل دیروز عصبی به نظر می رسیدند و البته استرس دیروز را نداشتند.آلمان ها تنها در صورتی می توانستند راهی مرحله بعد شوند که امتیاز کامل را از ایران بگیرند .
 
 
 گیم اول
اولین امتیاز بازی با جاخالی امیر غفور بسود ایران رقم خورد ، در ادامه رحمان داودی در این مسابقه هم با سرویس های تماشایی خود قبل زمین حریف را ویران می کرد. عادل غلامی ستاره شمالی والیبال ایران در این مسابقه همه کار می‌کرد. حتی در توپ گیری هم نقش پررنگی داشت و بارها با مشارکت در کارهای ترکیبی برای ایران امتیاز به ارمغان می آورد. در حالی که جریان بازی کاملا به سود ایران بود یکی دو اشتباه سهوی و تعلل در توپ گیری در امتیاز 10 همه چیز را به تساوی کشاند.
 
 
بازیکنان ایران قدری حریف را دست کم گرفته بودند. دفاع روی تور خوب از تیم بروشگ و بازی‌سازی موثر کامپا آلمانی ها را یکی دو امتیاز جلو انداخت. ولاسکو دست به تعویض زد. زرینی به جای مباشری به میدان رفت. سرمربی تیم ملی از بازیکنانش می خواست که با دقت بیشتری کار کنند. هواداران همچنان تیم ملی را با صبل و سنج تشویق می کردند. آلمان 20 بر 17 از ایران جلو بود که ولاسکو دست به دو تعوبضه زد تا روند بازی را تغییر دهد. مهدودی و محمودی به جای غفور و معروف به میدان رفتند، اما دو تعویضه‌ها فایده نداشت و ایران در نهایت این گیم را 25 بر 21 واگذار کرد.
 
 
 
 گیم دوم
 
در حالی که تیم ایران اختلاف 7 امتیازی را جبران کرد در امتیاز 23 بر 23 سرویس زرینی خراب شد و آلمان با به دست آوردن یک امتیاز دیگر 25 بر 23 به برتری رسید .
 
 
تیم ملی ایران دو سه امتیاز از آلمان عقب بود. بازیکنان قدری نا هماهنگ کار می کردند. به نظر می رسید هر کسی می‌خواهد بیش از وظیفه خود نقش آفرینی کند. وقت استراحت فنی نخست با بازی خوب قدرتی های آلمان با امتیاز 8بر5 به نفع تیم میهمان تمام شد. هواداران حتی ثانیه ای در تشویق ها مکث نمی کردند. ضغیف دریافت در ست دوم ولاسکو را مجبور کرد تا پوریا فیاضی هم به میدان برود. ایران پنج امتیاز از حریف عقب افتاده بود. ولاسکو وقت استراحت گرفت. هواداران با شعار ایرانی با غیرت سعی در تعییج بازیکنان داشتند. قطعا اگر ملی پوشان والیبال به خود می آمدند می توانستند جریان بازی را تغییر دهند. حمزه زرینی در حمله خوب کار می کرد در این دقایق حساس تنها با رقه امید ایران بود. تیم ملی والیبال ایران بدون تعارف در ست دوم اصلا خوب نبود. همین موضوع آلمان ها را تا هفت امتیاز از ایران جلو انداخت.
 
 
 
انگار بازیکنان ایران تازه از خواب بیدار شده بودند. ولاسکو یک بار دیگر دست به دو تعویضه زد. بازی خوب محمودی و دفاع عالی از موسوی اختلاف امتیاز ها را به عدد سه کاهش داد. هواداران از بازگشت تیم ایران به بازی خوشحال بودند آن ها حالا دیگر برگشته بودند و به اصطلاح به تیم آلمان می گفتند که دیگر کار تمام شده است. به نظر می رسید عباسی وزیر ورزش ایران در این لحظات زیر لب ذکر می گوید و برای موفقیت تیم ملی دعا می کند. حالا دیگر شهرام محمودی از پشت خط با پرواز های دیدنی خود دریافت های حریف را نابود می کرد. تعویض های ولاسکو جواب داد. شیرمردان ایران در امتیاز 17 کار را به تساوی کشاندند. ایران هفت امتیاز اختلاف راذ جبران کرد. بازی موثر موسوی و پاس های طلایی مهدوی ایران را یک امتیاز جلو انداخت. سرمربی آلمانی ها مجبور شد تا وقت استراحت بگیرد تا از آماج حملات ایرانی ها بکاهد اما دیگر هیچ چیز نمی توانست جلوی بازیکنان ایران را بگیرد.
 
ولی خراب شدن یک سرویس در امتیاز 23 بر 23 برای ایران گران تمام شد و این گیم هم به نفع ژرمن ها رقم خورد .
 
 
 
ست سوم: 25 بر 22 آلمان
 
دلاوران ایران در ست سوم چیزی برای از دست دادن نداشتند. آن ها با تمام وجود برای برد به میدان آمدند اما کاملا مشهود بود که از نظر روحی شرایط مطلوبی ندارند. کمتر کسی پیش بینی می کرد که تیم ملی ایران پس از برد مقتدرانه روز قبل در دومین بازی دو ست به حریف بدهد.
 
 
علی جدیدی در ست سوم به جای موسوی وارد میدان شد. در این بازی زرینی که در دیدار نخست اصلا بازی نکرده بود، سیزده امتیاز به دست آورد و در سوی مقابل کالیبردا نیز با به دست آوردن 17 امتیاز بهترین بازیکن میدان شد.
 
 
حمزه زرینی حالا به تنهایی برای ایران امتیاز می گرفت. سعید معروف کاپیتان تیم ملی سعی می کرد همچنان روحیه ملی پوشان را بالا نگاه دارد. هواداران فریاد می زدند ایرانی با غیرت ایرانی با غیرت. تیم‌ بروشگ بازیکن شماره 15 آلمانی‌ها با قامت بلند خود خیلی خوب مهاجمان ایران را دفاع می کرد. آلمانی ها با تکیه بر همین دفاع روی تور خوب وقت استراحت فنی نخست را با برد پشت سر گذاشتند. ولاسکو در ست سوم باز هم ترکیب اولیه خود را راهی میدان کرده بود با این تفاوت که همچنان حمزه زرینی جای مباشری بازی می کرد. دریافت های خوب کامپا اجازه نمی داد آبشارهای غفور در زمین آلمان بنشیند. در ست سوم همچنان تا امتیاز 10 آلمان تیم برتر میدان بود. سرویس های خوب و هدفدار غلامی و آبشارهای تماشایی و فریبنده موسوی یکبار دیگر همه چیز را مساوی کرد. چند اشتباه فردی از آلمان های مکانیکی ایران را دو امتیاز جلو انداخت.
 
 
ایران گیم سوم را بهتر آغاز کرد اما باز هم آلمان توانست فاصله ایجاد کند و با برتری 8 - 6 به وقت استراحت فنی اول برود. در ادامه دو تیم پایاپای کار را ادامه دادند اما ضربه خوب حمزه زرینی و در ادامه اشتباهات آلمانی ها باعث شد ایران 13 - 11 پیش بیفتد و با برتری 16 - 14 به وقت استراحت فنی دوم برود. حمزه زرینی اشتباهای داشت که باعث شد ایران 18 - 17 عقب بیفتد و ولاسکو درخواست وقت استراحت کند. در ادامه آلمان بار دیگر دو امتیاز پیش افتاد و این فاصله را حفظ کرد و در نهایت 25 - 22 پیروز شد تا این دیدار را سه بر صفر به سود خاتمه دهد.
: برای دریافت مشاوره درباره یک پایان تلخ برای والیبالیست ها فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «یک پایان تلخ برای والیبالیست ها» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید