کد مطلب:  42091 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کاهش 50 درصدی قیمت پیاز در راه است / نرخ هر کیلو سیب زمینی 5 هزار تومان

کاهش 50 درصدی قیمت پیاز در راه است / نرخ هر کیلو سیب زمینی 5 هزار تومان

به گزارش آسمونی:صابری گفت: با اوج برداشت محصول از اردیبهشت پیش بینی می‌شود که قیمت پیاز تا 50 درصد در بازار...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

کاهش 50 درصدی قیمت پیاز در راه است / نرخ هر کیلو سیب زمینی 5 هزار تومان
کاهش 50 درصدی قیمت پیاز در راه است / نرخ هر کیلو سیب زمینی 5 هزار تومان

به گزارش آسمونی:صابری گفت: با اوج برداشت محصول از اردیبهشت پیش بینی می‌شود که قیمت پیاز تا 50 درصد در بازار کاهش یابد.

حسن صابری رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار درباره آخرین تحولات بازار صیفی اظهار کرد: با آزاد شدن صادرات گوجه فرنگی، قیمت گوجه فرنگی به اوج خود رسید و سپس با افزایش عرضه در بازار به تعادل رسید.

وی قیمت هر کیلو گوجه فرنگی بوته‌ای را 2 تا 3 هزار و 500 و گوجه فرنگی گلخانه را 4 تا 7 هزار تومان در میدان مرکزی اعلام کرد و گفت: این محصولات با احتساب 35 درصد سود باید در خرده فروشی‌ها عرضه شود.

صابری با اشاره به دلایل گرانی پیاز در بازار افزود: قبل از ممنوعیت صادرات پیاز، بخش عمده پیاز‌های مانده در انبار به بازار‌های هدف صادر شد که در نهایت کمبود عرضه، مسدود شدن راه‌های مواصلاتی و تاخیر در برداشت در پی وقوع سیل اخیر دلیل اصلی گرانی پیاز در بازار به شمار می‌رود که با ممنوعیت صادرات پیاز از 5 فروردین قیمت تا حدودی کاهش یافت.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار قیمت هر کیلو پیاز را 6 تا 7 هزار و 500 تومان اعلام کرد و گفت: با برداشت پیاز از مناطق جیرفت و اصفهان در اردیبهشت و افزایش عرضه پیش بینی می‌شود که قیمت محصول تا 50 درصد در بازار کاهش یابد.

وی درباره آخرین تحولات بازار سیب زمینی بیان کرد: با توقف صادرات سیب زمینی از پنجم فروردین، قیمت محصول در میدان به تعادل رسیده است به طوریکه هم اکنون هر کیلو سیب زمینی کهنه 2 هزار و 500 تا 4 هزار و سیب زمینی نو 3 تا 5 هزار تومان در میدان عرضه می‌شود.

صابری در پایان با اشاره به علل گرانی سیب زمینی در خرده فروشی‌ها گفت: هم اکنون هر کیلو سیب زمینی طبق فاکتور باید با احتساب حداکثر 30 تا 35 درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه شود و فروش با نرخ‌های بالاتر گران فروشی است که مسئولان ذی ربط باید پاسخگو باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره کاهش 50 درصدی قیمت پیاز در راه است / نرخ هر کیلو سیب زمینی 5 هزار تومان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کاهش 50 درصدی قیمت پیاز در راه است / نرخ هر کیلو سیب زمینی 5 هزار تومان» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید