کد مطلب:  29582 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
97 مصدوم و یک کشته در زلزله 5.2 ریشتری تهران

97 مصدوم و یک کشته در زلزله 5.2 ریشتری تهران

به گزارش آسمونی:رییس سازمان امداد و نجات از مصدومیت 97 نفر و کشته شدن 1 نفر بر اثر زلزله 5.2 ریشتری در تهران و...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
97 مصدوم و یک کشته در زلزله 5.2 ریشتری تهران
97 مصدوم و یک کشته در زلزله 5.2 ریشتری تهران


به گزارش آسمونی:رییس سازمان امداد و نجات از مصدومیت 97 نفر و کشته شدن 1 نفر بر اثر زلزله 5.2 ریشتری در تهران و البرز خبر داد.

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات کشور درباره آخرین وضعیت زلزله 5.2 ریشتری گفت: این زلزله در ساعت 23:27 و در عمق 7 کیلومتری زمین بود که 12 پس لرزه تاکنون داشته است.

رییس امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه شهر ملارد مرکز زلزله بوده، گفت: استان های تهران، البرز، قزوین، قم، گیلان و مرکزی متاثر از این زلزله بودند و 97 نفر نیز در این حادثه مصدوم شدند.

سلیمی خاطرنشان کرد: 50 نفر در البرز،34 نفر در تهران، 12 نفر در شهرستان ساوه و یک نفر نیز در قزوین مصدوم شده اند همچنین یک نفر در استان البرز جان خود را از دست داده است.

آزمون استخدامی سازمان بازرسی کل کشور لغو شد

به گزارش ایلنا، پیش از این مقرر شده بود آزمون ورودی برای تعیین سطح توان علمی ـ تخصصی متقاضیان همکاری با سازمان بازرسی کل کشور در سال 96 صبح امروز پنجشنبه مورخ 96/09/30 منحصراً در شهر تهران برگزار ‌شده و فرآیند برگزاری آزمون از ساعت 8: 30 صبح آغاز شود.

شهر در آرامش است

هاشمی درباره آخرین وضعیت شهر تهران گفت: فعالیت ستاد از دیشب آغاز شده است. خوشبختانه مانوری که خداوند ایجاد کرد؛ آنقدر بزرگ نبود که خسارت ایجاد کند و آنقدر کم نبود که مردم آن را احساس نکنند و در حال حاضر آمادگی این را دارند که در صورتی که شاهد زلزله بزرگتری باشیم بتوانیم بهتر عمل کنیم.

او ادامه داد: در زلزله شب گذشته مردم خوب عمل کردند و در حال حاضر شهر در آرامش ویژه‌ای است و مسئولان مسلط هستند و انشاله جلسات برگزار خواهد شد تا بتوانیم اقدامات موثری انجام دهیم.

او ادامه داد: امیدوارم در این جلسات بتوانیم بندهای مصوباتی که در گذشته از مغفول مانده را عملی کنیم تا با تعیین اعتبارات ویژه‌تری به بخش آب و گاز شبکه‌های اضطراری برای آنها ایجاد شود.

رییس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با گسیل بخش خصوصی به بافت فرسوده بتوانیم این بخش را نوسازی و بازسازی کنیم تا در صورت چنین اتفاقاتی تلفات کمتری داشته باشیم.

ترافیک در همه محور‌ها روان است/ از تردد غیرضروری پرهیز کنید

سرهنگ رحمانی سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راه ناجا گفت: در حال حاضر تردد در تمامی محورهای اصلی کشور و شهر تهران به صورت روان است و هیچ مشکل ترافیکی وجود ندارد.

او ادامه داد: ترافیک در محورهای خروجی شهر تهران هم روان است.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور خاطرنشان کرد: محور کندوان و هراز باز و تردد در آن در جریان است ولی از هم میهنان تقاضا می‌شود حتی‌الامکان از ترددهای غیرضروری در این محور اجتناب کنند.

بهنام سعیدی درباره جزییات وضعیت زلزله گفت: زلزله 23: 27اتفاق افتاد بین مرز کرج و تهران در ملارد در عمق 15 کیلومتری بود.

او ادامه داد: 12 پس لرزه بود بزرگ‌ترین 4: 39 به بزرگی 2. 6 استانهای همجوار البرز تهران قزوین و بخشی از استانهای شمالی احساس کرده بودند.

او با بیان اینکه در زلزله شب گذشته تلفات نداشتیم، گفت: وزیر کشور با رییس سازمان مدیریت تماس گرفت و جلسه ستاد مدیریت بحران برگزار شد و همه مسئولان حضور پیدا کردند.

سعیدی خاطرنشان کرد: در مخاطرات طبیعی اولین نکته که باید به مردم گفته شود حفظ آرامش است تا مدیران بتوانند تصمیمات خوب بگیرند.

وی افزود: در حادثه شب گذشته خوشبختانه تلفات و مصدومیت جدی نداشتیم و مصدومان به صورت سرپایی درمان شدند.

سخنگوی مدیریت بحران گفت: بحران یک فرآیند است قبل از بحران حین بحران و بعد از بحران. اگر آسیبی وارد شده باشد اولین اقدام در یک مخاطره طبیعی حفظ جان انسانهاست و نیروهای امدادی و عملیاتی وارد شوند. دیشب چندین شایعه درباره زلزله ایجاد شد که مردم نباید به ان توجه کنند هر چیزی که با جان مردم سر و کار داشته باشد حتما اطلاع‌رسانی خواهیم و پنهان کاری وجود ندارد.

او ادامه داد: مردم در زمان زلزله مکان‌های امن در کنار منزل را انتخاب کنند.

احتمال پس‌لرزه‌هایی با قدرت بالاتر وجود دارد

صادقی مدیر ستاد بحران استان تهران گفت: در حال حاضر وضعیت به حالت عادی برگشته‌ است.

او ادامه داد: نمی‌توان گفت که این زلزله اصلی بوده یا خیر. احتمال دارد این زلزله پس لرزه‌هایی با ریش‌تر بالا داشته باشد یا پس لرزه‌های کمتر داشته باشیم.

رییس تاد بحران استان تهران گفت: مردم باید رعایت کنند و در مکان‌های امن قرار بگیرند همچنین براساس مصوبه دیشب کلیه دستگاههای دولتی آموزشی و آموزشگاهی تعطیل هستند.

صادقی خاطرنشان کرد: مردم آماده و هوشیار باشند و در مکان‌های غیرامن نمانند تا بتوانند در صورت اتفاق خروج امن داشته باشند.

آمادگی کامل پلیس در حوادث غیرمترقبه

سخنگوی ناجا از آمادگی پلیس برای مقابله با حوادث غیرمترقبه خبر داد.

سردار منتظرالمهدی سخنگوی ناجا گفت: پلیس برای مواجهه با هرگونه حوادث غیر مترقبه آمادگی کامل را دارد.

منبع: ایلنا
: برای دریافت مشاوره درباره 97 مصدوم و یک کشته در زلزله 5.2 ریشتری تهران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «97 مصدوم و یک کشته در زلزله 5.2 ریشتری تهران» در کادر زیر بنویسید :

3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید