کد مطلب:  55086 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
روزانه در کشور 11 میلیون ماسک تولید می شود

روزانه در کشور 11 میلیون ماسک تولید می شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از تولید روزانه ۱۱ میلیون ماسک های مختلف در کشور خبر داد و گفت: ۶ میلیون از این ماسک های تولیدی، صنعتی است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : عباس تابش غروب چهارشنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار گیلان با بیان این که ظرفیت خالی کارخانجات ماسک گیلان برای تامین پارچه ماسک به وزارت صنعت، معدن و تجارت اطلاع داده شود گفت: واحدهای دارای پروانه درصورت نیاز به پارچه ماسک می توانند درخواست سهمیه کنند.

توزیع بیش از 138 هزار نهاده دامی بین مرغداران گیلان

تابش، به توزیع نهاده های دامی در گیلان نیز اشاره و تصریح کرد: با تعامل و همکاری مسئولان مرتبط، نحوه مصرف و توزیع نهاده های دامی به دقت رصد خواهد شد.

معاون وزیر صنعت و رئیس سازمان حمایت حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور با اشاره با آمار ارایه شده تولید مرغ در گیلان گفت: روزانه بیش از 450 تن مرغ در گیلان تولید می شود که 250 تن مورد مصرف استان است و مابقی در سایر استانها توزیع می گردد.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از 138 هزارتن نهاده در گیلان بین زنجیره مرغداران توزیع شده است، افزود: اگر کمبود هست، مستندات با بررسی کارشناسی ارایه شود تا بازهم برای رفع نیاز استان این میزان را افزایش می دهیم.

تابش در خصوص عدم همکاری شرکت های تولید کننده شکر و حمل به گیلان تصریح کرد: از 381 تن سهمیه تخصیصی شکر به گیلان، فقط 40 درصد آن جذب شده است اگر استانهای مبداء همکاری نمی کنند به ما اطلاع بدهید به طور قطع هماهنگی را انجام می دهیم و در صورت تخطی با متخلفان به شدت برخورد خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: بازار متاثر از نرخ فراوانی و علم تعادل هست لذا به شدت باید دنبال تامین و جذب سهمیه های تخصیصی باشید تا نرخ ها در استان متعادل شود.
معاون ورزیر صنعت، معدن و تجارت از سامانه شناسه کالا بعنوان رکن اساسی رصد کالا یاد و تصریح کرد: همه فعالان اقتصادی مکلفند از این سامانه برای ثبت کالا و تولیدات خود استفاده نمایند.

در این جلسه کارگروه ، موضوع تامین و توزیع کالاهای اساسی وضعیت تامین نهاده های دامی و مرغ استان و ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی و بحث لاستیک و توزیع آرد و تامین شکر مورد بررسی قرار گرفت.

گیلان دارای 12 واحد صنعتی تولید ماسک است که به طور روزانه یکهزار و 200 ماسک تولید می کنند.

: برای دریافت مشاوره درباره روزانه در کشور 11 میلیون ماسک تولید می شود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «روزانه در کشور 11 میلیون ماسک تولید می شود» در کادر زیر بنویسید :

4 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید