ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  9987 
3 نظر
3 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طرز تهیه کیک هلو

طرز تهیه کیک هلو

برای تهیه کیک هلو می‌توانید از هلوهای رسیده و نرم شده هم استفاده کنید. طرز تهیه این کیک با کمی دقت بسیار ساده است.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کیک هلو یکی از کیک‌های خوشمزه فصل تابستان است که هلوی تازه در میوه‌فروشی‌ها وجود دارد و به راحتی می‌توان این میوه لذیذ را تهیه کرد. در ادامه با آسمونی باشید تا طرز تهیه کیک هلو را آموزش ببینید.

کیک هلو-peach cake
کیک هلو

مواد لازم برای تهیه کیک هلو

کره 100 گرم
بیسکویت ترد 600 گرم
پنیر نرم 28 گرم
شکر ریز 100 گرم
عصاره وانیل 2 ق چ
خامه غلیظ 300 میلی لیتر
تمشک 400 گرم
هلوی رسیده 3 عدد

 

طرز تهیه کیک هلو

کف و کناره یک قالب 20 سانتی که ته آن جدا می‌شود را کاغذ پوستی پهن کنید. با استفاده از مقداری کره کاغذ را در کناره قالب در جای خود ثابت کنید. بیسکویت را در یک کیسه پلاستیکی مواد غذایی ریخته و با استفاده از وردنه آن را خرد کنید. سپس آن را با کره آب شده ترکیب نکنید. ترکیب را داخل قالب آماده شده ریخته و محکم به سمت پایین فشار دهید تا یک سطح یکنواخت ایجاد نمایید. بگذارید این ترکیب تا زمانی که مواد داخل کیک را آماده می کنید سرد شود.

پنیر، شکر و وانیل را در یک کاسه ریخته و با همزن برقی هم بزنید تا نرم شوند. سپس خامه را به آن‌ها اضافه کرده و تا زمانی که همه مواد خوب ترکیب شوند هم بزنید. 100 گرم تمشک یا مربای تمشک و نیمی از تکه‌های هلوی پوست کنده شده را روی آن پخش کنید. با استفاده از یک قاشقک تنها با چند چین آنها را مخلوط  کنید.

با قاشق این ترکیب خامه ای را روی پایه ی بیسکویت بریزید. این کار را از لبه ها به سمت داخل انجام دهید. با پشت قاشق دسرخوری یا یک قاشقک قسمت روی چیزکیک را صاف کنید. کیک را تمام طول شب در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد و سفت شود.

در یک مخلوط کن، 250 گرم از باقیمانده تمشک را له کنید، آب آن را بگیرید، آن را هم بزنید و یک قاشق چای خوری از دانه ها را در صورت تمایل به آن بیفزایید. برای شیرین کردن آن به میزان دلخواه شکر اضافه کنید. سپس به اندازه کافی آب و یا آب هلو به آن بیفزایید تا به شکل سس در بیاید و بعد بگذارید تا زمان سرو کردن خنک شود.

حدود 30 دقیقه قبل از سرو، چیز کیک را داخل دمای اتاق قرار دهید. در صورت استفاده از قالبی که ته آن جدا می شود، با جدا کردن انتهای قالب کیک را به آرامی خارج کنید. چیزکیک را روی بشقاب مخصوص سرو قرار دهید و کاغذ پوستی را از آن جدا کنید. باقی مانده ی تمشک و تکه های هلو را روی چیزکیک پخش کنید، مقداری از سس آماده شده را نیز روی آن ریخته و سپس کیک را سرو کنید.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره طرز تهیه کیک هلو فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «طرز تهیه کیک هلو» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید