کد مطلب:  63922 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کشف یک صندل 1700 ساله در نروژ

کشف یک صندل 1700 ساله در نروژ

بقایای یک صندل تاریخی 1700 ساله در یکی از کوه‌های نروژ کشف شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از لایو ساینس، پس از بررسی بقایای کشف شده یک صندل عصر آهن در یکی از ک.هستان های سرد کشور نروژ شواهدی مبنی بر وجود یک مسیر پیاده روی ویژه سفر های باستانی در این کوهستان پر پیچ و خم را تایید کرده است.

یک کوهنورد این صندل را در اوت 2019 در منطقه‌ای که با نام هورس آیس پچ  کشف کرده است. این کوهنورد بلافاصله پس از یافتن این اثر باستانی با گروهی از محققان تماس گرفت که به طور تخصصی آثار تاریخی یخ‌زده را مورد بررسی قرار می‌دهند . آن ها را در جریان یافته خویش قرار داد. اما نکته جالب این است که خبر کشف این صندل اخیرا و پس از 3 سال اعلام رسمی شده است.

به گفته یکی از محققان، این کوهنورد با ارسال تصاویر و مختصات جغرافیایی ادامه کاوش در یخ را به این گروه سپرده است. در همین حین که این گروه باستان‌شناسی برای بازیابی این صندل و جستجوی محل پیدا شدن آماده می‌شدند اخباری مبنی بر پیش بینی بارش برف و بدب وضعیت آب و هوا به آن ها داده شد.

بارش برف می‌توانست این صندل را پنهان کند و سال‌های زیادی طول می‌کشید تا آب شدن یخ‌ها دوباره این صندل را آشکار کند. در نتیجه باستان‌شناسان فقط یک روز برای انتقال این اثر وقت داشتند.

پس از بازیابی این صندل، تاریخ‌گذاری رادیوکربن نشان داد قدمت این اثر تاریخی به حدود 300 میلادی بازمی‌گردد. این گروه از باستان‌شناسان پیش‌تر آثار تاریخی دیگری را از جمله تکه‌های پارچه در کوهستان کشف کرده بودند اما هیچ یک از این آثار به اندازه این صندل خاص و قدیمی نبودند.

در پایان لازم به ذکر است که کشف این صندل و سایر آثار تاریخی متعلق به دوران وایکینگ‌ها که حدود 800 تا 1066 میلادی است؛ نشان می‌دهد مسیری در بین کوهستان برفی در نروژ، بخش‌هایی از این کشور اروپایی را به سواحل آن متصل می‌کرده است.

: برای دریافت مشاوره درباره کشف یک صندل 1700 ساله در نروژ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کشف یک صندل 1700 ساله در نروژ» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید