کد مطلب:  64961 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کشف منطقه جدید در قطب جنوب!

کشف منطقه جدید در قطب جنوب!

به گفته یکی از دانشمندان «مشاهده و نمونه برداری از این زیستگاه به این معنی است که ما اولین کسانی هستیم که وارد این دنیای مخفی می‌شویم.»
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، در قطب جنوب، زیستگاه پنهانی از موجوداتی مانند میگو در عمق صدها متری کشف شد. یک گروهی از دانشمندان نیوزیلندی در منطقه ای واقع در صدها کیلومتری مرکز قفسه یخی راس قطب جنوب، توانستند زیستگاهی از جانوران جدید را در عمق 500 متری زیر ورقه ای از یخ کشف کنند. هدف آنها از این تحقیق، این بود که قصد داشتند بخش های مصب اقیانوس که در جهت خشکی امتداد پیدا می کند را به دلیل ذوب های ناشی از تغییرات آب و هوا پیدا کنند. آنها ضمن سوراخ کردن ورقه ای از یخ، دوربین های خود را در زیر آب فرو بردند و سرانجام با صحنه ای فوق العاده روبرو شدند.

زمانی که دوربین ها وارد اعماق آب شدند، گروهی از دوپایان (پنجه ها) که مانند میگو بودند به دور دوربین ها جمع می شوند. این میگوها از نسل لابستر و خرچنگ ها می باشند.

یکی از اعضای تیم، با نام کریگ استیونز می‌گوید: «مدتی فکر می‌کردیم مشکل از دوربین است، اما وقتی فوکوس بهبود یافت، متوجه انبوهی از بندپایان در حدود 5 میلی‌متر شدیم. ما از خوشحالی به هوا می‌پریدیم، زیرا این واقعیت که همه این حیوانات در اطراف تجهیزات ما شنا می‌کردند به این معنی بود که به وضوح یک اکوسیستم مهم در آنجا وجود دارد.»

کشف جدید در قطب جنوب
کشف جدید در قطب جنوب

این گروه تحقیقاتی نمونه از آب آنجا را نمونه برداری کردند تا بتوانند به DNA و دیگر خواص واقع در آب پی ببرند.

مسئول این پروژه، هیوو هورگان، از دانشگاه ویکتوریا، نخستین فردی است که وجود خور در آن نقطه را تشخیص داده بود. این کارشناس، با استفاده از بررسی عکس های ماهواره های از قفسه یخی راس شیاری، به وجود یک خور در آنجا تردید پیدا کرد، و تردیدش به یقین و واقعیت تبدیل شد.

این دانشمند گفت: «مشاهده و نمونه برداری از این زیستگاه به این معنی است که ما اولین کسانی هستیم که وارد این دنیای مخفی می‌شویم».

: برای دریافت مشاوره درباره کشف منطقه جدید در قطب جنوب! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کشف منطقه جدید در قطب جنوب!» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید