کد مطلب:  59898 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تولید و فروش جهانی مرسدس بنز کاهش می یابد

تولید و فروش جهانی مرسدس بنز کاهش می یابد

شرکت دایملر، سازنده خودروهای لوکس آلمانی، پیش بینی کرد که فروش خودروهای مرسدس در سه ماهه سوم سال جاری میلادی به دلیل کمبود تراشه در سطح جهانی کاهش خواهد یافت
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از رویترز، شرکت دایملر، پیش بینی کرده است که فروش خودروهای مرسدس در سه ماهه سوم سال جاری میلادی به دلیل کمبود تراشه در سطح جهانی کاهش خواهد یافت و این موضوع به شدت بر درآمد این شرکت اثر خواهد گذاشت.

بر همین اساس، خودروسازان جهانی از شرکت مادر جنرال موتورز آمریکا گرفته تا ماهیندرای هندوستان  به دلیل کمیاب شدن این قطعه مهم، پیش بینی خود را درباره کاهش تولید و فروش ارائه داده‌اند که با  شیوع سویه کرونا دلتا در مراکز اصلی تولید تراشه در آسیا این وضع بسیار پیچیده شده است.

اولا کائلنیوس، مدیرعامل دایملر در مصاحبه‌ای با هفته‌نامه اتومبیل ووچه Automobilwoche گفت: با تعطیلی کارخانه های تأمین کننده تراشه در کشور مالزی و سایر کشورهای آسیای شرقی، مشکلات ما اکنون بسیار بیشتر شده است، به طوری که فروش ما در سه ماهه سوم احتمالاً به میزان قابل توجهی کمتر از سه ماهه دوم خواهد بود.
کائلنیوس مشخص نکرد که چگونه تولید تحت تأثیر کمبود قرار خواهد گرفت. این خودروساز در ماه ژوئیه ساعت کار خود را در کارخانه‌های آلمان و مجارستان به دلیل کمبود تراشه کاهش داد. دایملر برای اظهارنظر در دسترس نبود.

این مقام دایملر همچنین گفت که مطمئن است این شرکت آمادگی بهتری نسبت به قبل از همه گیری برای شوک‌های زنجیره تامین دارد. وی گفت: ما تجارت خود را به طور قابل توجهی انعطاف‌پذیر و ضد ضربه کرده ایم.

به گفته این مدیرعامل، دایملر قرارداد خدمات لیزینگ خود را تمدید کرده است تا نگرانی مشتریانی را که منتظر رسیدن سفارشات خودروهای جدید هستند کاهش دهد.

شرکت تویوتا نیز در ماه سپتامبر اعلام کرد به دلیل کمبود تراشه، تولید خود را 40 درصد کاهش می‌دهد. خودروساز آمریکایی فورد هم روز چهارشنبه گزارش داد که تولید وانت شاسی بلند را کاهش می‌دهد. 

: برای دریافت مشاوره درباره تولید و فروش جهانی مرسدس بنز کاهش می یابد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تولید و فروش جهانی مرسدس بنز کاهش می یابد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید