کد مطلب:  61969  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پیک امیکرون هر لحظه نزدیکتر می شود

پیک امیکرون هر لحظه نزدیکتر می شود

دبیر کمیته علمی کشوری ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر از نزدیکتر شدن هر چه بیشتر به پیک شیوع سویه جدید امیکرون خبر می دهد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا جماعتی، دبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا در گفتگو با خبرنگاران گفت: در جلسه روز گذشته کمیته علمی برای پیشگیری از موج سنگین کرونا، بحث و بررسی های زیادی شد. یکی از توصیه ها این بود که استفاده از ماسک در تمامی مجامع، سازمانها، ادارات، دانشگاهها و تمامی محل های تجمع مسقف، الزامی شود و از ماسک های استاندارد استفاده شود؛ چراکه ماسک های پارچه ای، کارایی چندانی ندارند و ماسک های استاندارد و سه لایه برای افراد عادی، مورد تایید است.

وی با اشاره به این امر که استفاده از ماسک بهترین راه حل برای جلوگیری از ورود امیکرون به بدن می باشد افزود: در مطالعات نشان داده شده که استفاده از ماسک حدود 30 درصد می تواند در پیشگیری از ابتلا به امیکرون موثر باشد.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا تاکید کرد: باتوجه به مطالعاتی که در مورد اثرات واکسیناسیون انجام شده، توصیه کمیته علمی این است که مردم سریعا نوبت سوم واکسن کرونا را تزریق کنند؛ چراکه تزریق دز سوم، می تواند بیش از 80درصد از بستری شدن در بیمارستان ها پیشگیری کند. همچنین واکسیناسیون کارکنان سازمانها و ادارات دولتی، باید الزامی شود.

جماعتی در ادامه بیان کرد: به معاونت بهداشت وزارت بهداشت توصیه شد که افرادی که تست سریع کرونا انجام می دهند و دارای علائم و تست مثبت هستند، در سامانه ای بتوانند نتایج این تست ها را به صورت خوداظهاری ثبت کنند.

وی در پایان به دارو های جدیدی که به سیستم دارویی کشور برای درمان بیماران مبتلا به کرونا اضافه شده اند اشاره کرد و گفت: اخیرا سازمان غذا و دارو آمریکا، مصرف داروی سه روزه رمدسیویر را در کلینیک‌های سرپایی تایید کرد و این مساله نیز در جلسات گذشته کمیته علمی مورد بحث و تصویب قرار گرفته بود و مقرر شد که تزریق رمدسیویر در کلینیک‌های سرپایی و بستری موقت که قبلا از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت مجوز دارند، برای افرادی که تا 7 روز از شروع علائم آنها گذشته باشد و واجد عوامل خطر و بیماری‌های زمینه‌ای و نقص ایمنی باشند که باعث افزایش بستری و مرگ و میر آنها شود، به صورت 3 روزه مورد استفاده قرار گیرد و مذاکراتی از طریق معاونت درمان وزارت بهداشت با سازمان‌های بیمه گر انجام شود تا این دارو، تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

: برای دریافت مشاوره درباره پیک امیکرون هر لحظه نزدیکتر می شود فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

نظر خود را درباره «پیک امیکرون هر لحظه نزدیکتر می شود» در کادر زیر بنویسید :

2 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید