کد مطلب:  39305 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پیش‌بینی وقوع پدیده "کولد اسپل" و یخبندان 10روزه در دی ماه جاری

پیش‌بینی وقوع پدیده "کولد اسپل" و یخبندان 10روزه در دی ماه جاری

به گزارش آسمونی:پدر علم هواشناسی ایران برای ماه جاری در بازه زمانی 15 تا 25 دی، وقوع پدیده "کولد اسپل" و...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پیش‌بینی وقوع پدیده
پیش‌بینی وقوع پدیده

به گزارش آسمونی:پدر علم هواشناسی ایران برای ماه جاری در بازه زمانی 15 تا 25 دی، وقوع پدیده "کولد اسپل" و یخبندان 10روزه در اکثر نقاط کشور پس از ریزش "برف" قابل ملاحظه، پیش‌بینی کرد.

استاد حسین اردکانی درباره میزان بارش‌ها در دی ماه جاری و احتمال "پدیده یخبندان" در نخستین ماه از زمستان امسال اظهار کرد: در دی ماه جاری شاهد نخستین وقوعپدیده "کولد اسپل cold spell" یا همان ماندگاری هوای سرد به‌مدت حداقل 10 روز بعد از ریزش برف زمستانی در کشورمان خواهیم بود.

وی افزود: علت این پدیده، "هجوم هوای بسیار سرد" از روی دریای یخ‌زده "پرنس" در حاشیه اقیانوس منجمد شمالی و در شمال کشورهای اسکاندیناوی به‌طرف کشورهای اروپای شمالی و مسیری به‌طرف اروپای مرکزی و دریای سیاه و نهایتاً شرق دریای مدیترانه است.

استاد اردکانی تصریح کرد: همچنین با شکل‌گیری یک فشار زیاد از نوع سرد به‌روی کشورهای اسکاندیناوی و با توسعه مرکز فشار کم و فعال همراه با جبهه‌های گرم و سرد به‌روی مدیترانه شرقی و جفت شدن آن با ناوه باران دریای احمر، انتظار می‌رود از پنجم ژانویه 2019 مطابق با 15 تا 25 دی‌ ماه سال 1397 کشورمان تحت‌تأثیر این حادثه زمستانی قرار گیرد.

پدر علم هواشناسی ایران درباره پیامد‌های این حادثه زمستانی در بازه زمانی 15 تا 25 دی ماه جاری متذکر شد: پیامد آن در تمام نواحی غربی، شمال غربی، سواحل دریای خزر، استان‌های شمالی و جنوبی البرز و همچنین منطقه زاگرس، نواحی جنوبی، استان‌های شرقی و شمالی کشور به‌استثنای جنوب شرق کشور، ریزش برف و باران خواهد بود که در برخی نقاط، ریزش برف قابل ملاحظه است و پس از عبور این سامانه بارشی سرد، پیش‌بینی می‌شود در این مناطق در یک بازه زمانی 10روزه یا "cold spell" با دمای چند درجه زیر صفر و یخبندان متوسط مواجه شویم.

وی یادآور شد: این حادثه یکی از دو حادثه‌ای است که انتظار وقوع آن را داشتیم بنابراین امید است که کشاورزان عزیز و همچنین مسئولان راهداری و رانندگی تمهیدات لازم را انجام دهند.

منبع: تسنیم

: برای دریافت مشاوره درباره پیش‌بینی وقوع پدیده "کولد اسپل" و یخبندان 10روزه در دی ماه جاری فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پیش‌بینی وقوع پدیده "کولد اسپل" و یخبندان 10روزه در دی ماه جاری» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید