قانون طرح سن مناسب در انگلستان اجرا می شود | آسمونی
کد مطلب: 59886 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
انگلستان قانون حفاظت از کودکان در فضای مجازی را اجرا کرد

انگلستان قانون حفاظت از کودکان در فضای مجازی را اجرا کرد

مجموعه‌ای از قوانین درباره شیوه کنترل اطلاعات کودکان در سرویس‌های آنلاین در انگلیس وارد مرحله اجرایی شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از منابع انگلیسی، قانون طرح سن مناسب (The Age Appropriate Design) در سال 2018 میلادی به عنوان بخشی از قانون حفاظت از اطلاعات نوشته شده بود. طبق این قانون وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها باید از پنجشنبه هفته گذشته منافع کاربران کودک را در نظر بگیرند یا با جریمه ای معادل 4% از درآمد جهانی خود روبرو خواهند شد.

الیزابت دنهام، کمیسیونر اطلاعات انگلیس، در این باره می‌گوید: قانون مذکور به ایجاد تغییراتی منجر می‌شود که قدرت بیشتری به کاربران بزرگسال و کودک می‌دهد. در انگلیس از هر 5 کاربر اینترنت، یک نفر کودک است. اما آنها از سرویسی استفاده می‌کنند که برایشان طراحی نشده است. در تحقیقی که برای تصویب این قانون انجام دادیم، متوجه شدیم کودکان فرایندهای جمع آوری اطلاعات را ترسناک و ناهنجار نامیده‌اند.

به طور کلی در قانون طرح سن مناسب 15 استاندارد تعیین شده که شرکت‌ها باید در سرویس‌های مورد استفاده کودکان اجرا کنند. به این ترتیب حفاظت از اطلاعات کاربران زیر سن قانونی به یک اولویت از مرحله طراحی سرویس تبدیل می‌شود.

استانداردهای مذکور شامل اپ های مختلف، اسباب بازی‌هایی که با شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های آنلاین مرتبط می‌شود و حتی وب سایت‌های آموزشی و سرویس‌های پخش محتوا را در بر می‌گیرد.

طبق قانون مذکور ردیابی مکانی، پروفایل بندی، استفاده از تکنیک‌هایی که کاربران را تشویق می‌کند اطلاعات خصوصی را در اختیار سرویس‌ها قرار دهند، از جمله مواردی هستند که باید محدود یا مسدود شوند.

دنهام در این باره می‌گوید: این قانون نه به معنای تعیین سن خاص برای دسترسی به اینترنت و نه محروم کردن کودکان از این سرویس است.

شرکت‌ها  تا 2 سپتامبر 2021 میلادی فرصت داشتند تا اقدامات لازم را برای اطاعت از این قانون اجرا کنند. 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره انگلستان قانون حفاظت از کودکان در فضای مجازی را اجرا کرد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «انگلستان قانون حفاظت از کودکان در فضای مجازی را اجرا کرد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 9 = ?