کد مطلب:  63348 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واکنش سازمان حج و زیارت به مقررات جدید سفر به عراق

واکنش سازمان حج و زیارت به مقررات جدید سفر به عراق

معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت در واکنش به اطلاعیه جدید سفر به عراق از عدم ابلاغ دستور العمل جدید برای زائران خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، روز گذشته اطلاعیه ای از سوی وزارت بهداشت کشور عراق منتشر شد که در آن تعدادی از واکسن های مورد تایید از سوی از وزارتخانه برای ورود زائران سایر کشور ها اعلام شده است.

بر این اساس، مسافران ورودی به این کشور به ارائه گواهی معتبر واکسیناسیون کووید و یا آزمایش منفی PCR ملزم شده‌اند. همچنین اعلام شده که عراق واکسن‌های فایزر، مدرنا، آسترازنکا، جانسون، سینوفارم و سینوواک را برای سفر به این کشور مورد تایید قرار داده است.

بر همین اساس حجت‌الاسلام والمسلمین صحبت‌الله رحمانی، معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت، این دستور العمل را شایعه عنوان کرده است و اعلام کرده است که دستورالعمل ابلاغ شده از سوی مقامات عراقی فقط شامل کارت واکسیناسیون و تست منفی PCR می باشد.

وی در ادامه افزود: رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی کاروان‌های سازمان حج و زیارت الزامی است و سلامت، عزت، کرامت و امنیت زائران برای ما جزو الزامات محسوب می‌شود.

در همین خصوص روابط عمومی سازمان حج و زیارت با اشاره به صحبت های رحمانی تاکید کرده است: این اخبار مطرح‌شده موضوع جدیدی نیست، بلکه همان دستورالعمل‌های گذشته را تکرار می‌کند، دریافت جواب منفی آزمایش PCR  در محدود 72 ساعت قبل از اعزام یا تزریق دو دوز واکسن مورد تایید وزارت بهداشت برای سفر به این کشور و در اختیار داشتن کارت مربوط به واکسیناسیون الزامی است.

در پایان رحمانی در مورد اعتبار واکسن برکت برای ورود زائران ایرانی به عراق عنوان کرد: بر اساس توافقی که با طرف عراقی شده است همه واکسن‌ها از جمله واکسن «برکت» برای ورود به عراق مورد قبول است، اما باید کارت واکسیناسیون برای زائر صادر شده باشد. کارت واکسن کرونا با مُهر و امضای هیات پزشکی و هلال احمر به عنوان یک کارت معتبر برای طرف عراقی ارسال و معرفی شده است و تمام زائران که سامانه وزارت بهداشت تزریق دو دز واکسن آن‌ها را تایید کرده است، کارت واکسن را دریافت می‌کنند و این کارت برای طرف عراقی معتبر است.

: برای دریافت مشاوره درباره واکنش سازمان حج و زیارت به مقررات جدید سفر به عراق فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «واکنش سازمان حج و زیارت به مقررات جدید سفر به عراق» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید