کد مطلب:  59657 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واکنش آمریکا به گزارش آژانس اتمی: ایران باید از تشدید فعالیت هسته ای دست بردارد

واکنش آمریکا به گزارش آژانس اتمی: ایران باید از تشدید فعالیت هسته ای دست بردارد

وزارت خارجه آمریکا به گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران واکنش نشان داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه آمریکا در واکنش به گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران اعلام کرد: ایران باید از تشدید فعالیت‌های هسته‌ای دست بردارد و به مذاکرات هسته‌ای بازگردد.

خبرگزاری رویترز دوشنبه شب به نقل از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش داده است که ایران تاکنون 200 گرم فلز اورانیوم با خلوص 20 درصد تولید کرده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی کامل، اعلام کرده است: 

در روز 14 اوت (مصادف با 23 مرداد) آژانس تأیید کرد که ایران از 257 گرم اورانیوم غنی‌شده تا سطح 20 درصد به شکل UF4 (تترا فلوراید اورانیوم) برای تولید 200 گرم فلز اورانیوم با خلوص 20 درصد استفاده کرده است.

آژانس در بخش دیگری از گزارش خود خاطر نسان کرده که این گام (یعنی تولید فلز اورانیوم 20 درصدی) سومین گام از برنامه چهارمرحله‌ای ایران است که بر اساس اطلاعات  مرحله چهارم شامل تولید یک صفحه سوخت رآکتور خواهد بود.

: برای دریافت مشاوره درباره واکنش آمریکا به گزارش آژانس اتمی: ایران باید از تشدید فعالیت هسته ای دست بردارد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «واکنش آمریکا به گزارش آژانس اتمی: ایران باید از تشدید فعالیت هسته ای دست بردارد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید