کد مطلب: 59950 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کسب سهمیه مسابقات قهرمانی جهان 2022 ایران دور از انتظار نیست

کسب سهمیه مسابقات قهرمانی جهان 2022 ایران دور از انتظار نیست

تیم ملی والیبال ایران این فرصت را دارد که در مسابقات قهرمانی آسیا، سهمیه خود را برای شرکت در رقابت‌های جهانی قطعی کند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایرنا، مسابقات والیبال قهرمانی جهان در سال 2022 به میزبانی روسیه برگزار می‌شود؛ رقابت‌هایی که پس از بازی‌های المپیک، مهم‌ترین رویداد جهان در ورزش والیبال محسوب می‌شود. 24 تیم در این مسابقات شرکت می‌کنند.

در دوره‌های گذشته مسابقات قهرمانی جهان، رقابت‌های انتخابی خاصی در قاره‌های مختلف برگزار می‌شد اما این بار فدراسیون بین‌المللی والیبال تصمیم جدیدی اتخاذ کرده است.

روسیه به عنوان میزبان و لهستان به عنوان قهرمان دوره گذشته، سهمیه مستقیم مسابقات را در اختیار دارند. 2 تیم برتر هرکدام از قاره‌های اروپا، آفریقا، آسیا و آمریکای شمالی و جنوبی به علاوه 12 تیم برتر رده‌بندی جهانی جواز حضور در این مسابقات را به دست می‌آورند.

در نتیجه اگر تیم ملی والیبال ایران به فینال مسابقات قهرمانی آسیا صعود کند، صاحب یکی از 2 سهمیه آسیا در مسابقات جهانی خواهد شد.

این مسابقات از 21 تا 28 شهریور به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود و بهروز عطایی باید تیم ایران را برای رقابت با ژاپن، کره جنوبی، چین و استرالیا تیم‌های مدعی آسیا آماده کند.

البته اگر ایران به فینال مسابقات قهرمانی آسیا هم صعود نکند، شانس پایینی برای رسیدن به رقابت‌های جهانی ندارد. تیم ملی والیبال ایران درحال حاضر در رتبه 11 جهان قرار دارد و به احتمال زیاد از این راه می‌تواند به سهمیه برسد.

تنها در صورتی تیم ملی ایران به سهمیه جهانی نمی‌رسد که در مسابقات قهرمانی آسیا نتایجی بسیار ضعیف و دور از انتظار مثل شکست مقابل تیم‌های سطح پایین آسیا تجربه کند و در نتیجه آن بیش از 10 پله در رده‌بندی جهانی سقوط کند.

اگرچه در والیبال هیچ اتفاقی غیرممکن نیست اما والیبال ایران کار سختی برای رسیدن به سهمیه جهانی نخواهد داشت.

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات با شماره تلفن زیر تماس بگیرید

02144704941

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «کسب سهمیه مسابقات قهرمانی جهان 2022 ایران دور از انتظار نیست»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 8 = ?