مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  59950 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کسب سهمیه مسابقات قهرمانی جهان 2022 ایران دور از انتظار نیست

کسب سهمیه مسابقات قهرمانی جهان 2022 ایران دور از انتظار نیست

تیم ملی والیبال ایران این فرصت را دارد که در مسابقات قهرمانی آسیا، سهمیه خود را برای شرکت در رقابت‌های جهانی قطعی کند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایرنا، مسابقات والیبال قهرمانی جهان در سال 2022 به میزبانی روسیه برگزار می‌شود؛ رقابت‌هایی که پس از بازی‌های المپیک، مهم‌ترین رویداد جهان در ورزش والیبال محسوب می‌شود. 24 تیم در این مسابقات شرکت می‌کنند.

در دوره‌های گذشته مسابقات قهرمانی جهان، رقابت‌های انتخابی خاصی در قاره‌های مختلف برگزار می‌شد اما این بار فدراسیون بین‌المللی والیبال تصمیم جدیدی اتخاذ کرده است.

روسیه به عنوان میزبان و لهستان به عنوان قهرمان دوره گذشته، سهمیه مستقیم مسابقات را در اختیار دارند. 2 تیم برتر هرکدام از قاره‌های اروپا، آفریقا، آسیا و آمریکای شمالی و جنوبی به علاوه 12 تیم برتر رده‌بندی جهانی جواز حضور در این مسابقات را به دست می‌آورند.

در نتیجه اگر تیم ملی والیبال ایران به فینال مسابقات قهرمانی آسیا صعود کند، صاحب یکی از 2 سهمیه آسیا در مسابقات جهانی خواهد شد.

این مسابقات از 21 تا 28 شهریور به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود و بهروز عطایی باید تیم ایران را برای رقابت با ژاپن، کره جنوبی، چین و استرالیا تیم‌های مدعی آسیا آماده کند.

البته اگر ایران به فینال مسابقات قهرمانی آسیا هم صعود نکند، شانس پایینی برای رسیدن به رقابت‌های جهانی ندارد. تیم ملی والیبال ایران درحال حاضر در رتبه 11 جهان قرار دارد و به احتمال زیاد از این راه می‌تواند به سهمیه برسد.

تنها در صورتی تیم ملی ایران به سهمیه جهانی نمی‌رسد که در مسابقات قهرمانی آسیا نتایجی بسیار ضعیف و دور از انتظار مثل شکست مقابل تیم‌های سطح پایین آسیا تجربه کند و در نتیجه آن بیش از 10 پله در رده‌بندی جهانی سقوط کند.

اگرچه در والیبال هیچ اتفاقی غیرممکن نیست اما والیبال ایران کار سختی برای رسیدن به سهمیه جهانی نخواهد داشت.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره کسب سهمیه مسابقات قهرمانی جهان 2022 ایران دور از انتظار نیست فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کسب سهمیه مسابقات قهرمانی جهان 2022 ایران دور از انتظار نیست» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید