فریب دختران و زنان توسط برخی هنرمندان | آسمونی
کد مطلب: 47760 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
هنر یا ابزاری برای فریب؟

هنر یا ابزاری برای فریب؟

برخی از هنرمندان از هنر خود برای فریب و اخاذی از دختران و زنان استفاده می‌کنندگه‌گداری شنیده می‌شود...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
 

برخی از هنرمندان از هنر خود برای فریب و اخاذی از دختران و زنان استفاده می‌کنند

 
 
گه‌گداری شنیده می‌شود که برخی از هنرمندان نوپا و حتی مطرح از هنر خود سو استفاده می‌کنند و طرفداران خود را فریب می‌دهند تا بتوانند به واسطه‌ی علاقه‌ی آن‌ها خواسته‌های خود را به هدف بنشانند. این موضوع در بیرون از مرزهای کشور به‌ویژه کشورهای غربی میان سلبریتی‌ها شاید بسیار رایج باشد اما قوانین سفت و سخت آن‌ها و پیگیری مسئولین‌شان کار را برای این‌دست سلبریتی‌های فریب‌کار سخت کرده است. اما در ایران به‌خاطر خلاء قانونی و ترس از آبرو یا تابو بودن برخی از اعتراض‌ها بسیاری از فریب‌خوردگان یا سکوت می‌کنند و یا تن به خواسته‌های "هنرمندنماها" می‌دهند. اما خوش‌بختانه پس از روی کار آمدن دستگاه قوه‌ی قضائیه‌ی جدید این امر آسان‌تر شده و به جدیت در حال پی‌گیری است. طبق قوانین کشور و حساسیت موضوع نیروی انتظامی سخت پی‌گیر جرائم و مفاسد سلبریتی‌های کشور است. چرا که نیروی امنیتی کشور بر این اعتقاد است که سلبریتی‌ها با توجه به تاثیر جهان مدرن و نفوذ شبکه‌های اجتماعی روی فرهنگ و اندیشه‌ی توده‌ی مردم می‌توانند بهترین الگو و بیشترین تاثیر را در فرهنگ‌سازی داشته باشند از این‌روی باید به‌شدت و جدیت به مفاسد و جرائم آن‌ها رسیدگی کرد.
 
به‌گزارش خبرگزاری آسمونی خواننده‌ایی با نام کوتاه‌شده‌ی "ی. م" فرزند یعقوب متولد 62 چند سالی است که به‌واسطه‌ی محبوبیت خود زنان و دختران را فریب می‌دهد و از آن‌ها اخاذی می‌کند. این خواننده‌ی محبوب خوش‌صدا و سیما که در فضاهای مجازی نیز طرفداران بسیاری دارد مانند اینستاگرام که حدود 243 هزار دنبال‌کننده دارد؛ چندین دختر جوان و زنان ساده‌دل و علاقه‌مند به هنر را فریب داده‌است. این خواننده‌ی محبوب که در شبکه‌های ماهواره‌ایی مخالف با جمهوری اسلامی ایران دست به پخش موزیک‌ویدئوهای خود زده است با استفاده از این حربه توانسته حبابی از شهرت نزد دختران و زنان ایجاد کند. در حالی‌که در واقعیت چنین نیست. او اکنون به‌خاطر جرایم کیفری از کشور گریخته است و ظاهرا در ترکیه مشغول فعالیت است. اما به گزارش نیروی انتظامی و دادگاه‌ انقلاب اسلامی این خواننده همچنان تحت تعقیب است و به محض رویت و شناسایی دستگیر و تحویل مقامات محترم قضایی داده می‌شود.
به گزارش خبرگزاری آسمونی یکی از زنان فریب‌خورده توسط این خواننده یعنی "ی. م" که در یکی از دادگاه‌های تهران شکایت خود را علیه وی تسلیم کرده بود به خبرنگار ما گفت: من به صدا و شخصیت او علاقه داشتم. به همین خاطر دوست داشتم حتی برای یک بار هم که شده او را از نزدیک ببینم. برای همین تمام تلاشم را کردم تا بتوانم در کنسرت‌های او شرکت کنم. بالاخره پس از پی‌گیری‌های بسیار توانستم خود را به او برسانم. با شور و شعف فراوان توانستم چند عکس دو نفره با خواننده‌ی محبوب خود بیاندازم. اما با کمال تعجب او نیز از من خوشش آمد و من را به صرف یک فنجان چای در یکی از کافه‌ها دعوت کرد. من نیز با شوق فراوان دعوت وی را پذیرفتم. در طول آشنایی من با وی به خیال این‌که "ی. م" خواننده‌ایی اخلاق‌مدار است با او گفت‌وگو و از تجربیاتش استفاده می‌کردم. خب طبیعتا در گفت‌وگوهایمان همه‌جور صحبتی می‌شد. حرف‌هایی که میان دو دوست رد و بدل می‌شود. اما پس از گذشت مدتی با کمال ناباوری او طبق نقشه‌ایی برنامه‌ریزی شده گوشی همراه من را به سرقت برد. وی با استفاده از تهدید به این‌که اگر مبلغ 450 میلیون تومان به حسابش واریز نکنم عکس‌های خصوصی من و تمام گفت‌وگوی‌های ما را منتشر می‌کند.
خانم دکتر ز. م در ادامه گفت: با توجه به موقعیت حساس شغلی خود تهدیدهای او سخت من را نگران کرد. من که در جامعه‌ی پزشکی صاحب احترام هستم نمی‌دانستم چه کار باید انجام دهم. از این‌روی 200 میلیون به حساب او واریز کردم. همین مساله بزرگ‌ترین اشتباه من بود. چرا که باید دستگاه‌های قضایی و امنیتی را مطلع می‌کردم اما چنین نکردم. این مساله باعث شد وی طمعش بیشتر شود و من را زیر فشار و تهدیدهای پیاپی قرار دهد. با توجه به تعهدی که به بیماران خود دارم و باید در خدمت مردم باشم وقتی برای رسیدگی به امور قضایی نداشتم. از این‌روی با وکیلی تماس گرفتم و ماجرای خود را شرح دادم. اکنون خوشبختانه این مساله در سیستم قضایی در حال پیگیری و رسیدگی است. امیدوارم این آفت از میان سلبریتی‌های ما برچیده شود. هرچند مساله‌ایی بسیار نادر است و هنرمندان ما شریف‌تر از این برچسب‌ها هستند. اما این‌دست هنرمندنماها لکه‌ی ننگی بر جامعه‌ی هنر ایران هستند.
همچنین به گزارش خبرگزاری آسمونی احتمال می‌رود در آینده به دستور مقامات محترم قضایی نام و اسناد جرایم این خواننده به خاطر سو استفاده از محبوبیت خود و همکاری با شبکه‌های مخالفِ نظام به‌صورت عمومی منتشر شود.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره هنر یا ابزاری برای فریب؟ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

Ahmadreza Raji

احمدرضا راجی

عکاس ، فیلمبردار و تدوینگر
علاقمند به طبیعت ،گردشگری ، موسیقی و مباحث حوزه تکنولوژی

ثبت نظر درباره «هنر یا ابزاری برای فریب؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 3 = ?