کد مطلب:  63097 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
هدیه نوروزی کاخ گلستان به گردشگران

هدیه نوروزی کاخ گلستان به گردشگران

مدیر مجموعه میراث جهانی گاخ گلستان خبر از بازگشایی باب عالی این کاخ پس از 50 سال داده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

مدیر کاخ گلستان خبر از هدیه های نوروزی برای گردشگران داده است. به‌ گزارش آسمونی به نقل از خبرگزاری ایرنا از کمیته اطلاع‌ رسانی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، آفرین امامی روز دوشنبه یکم فروردین‌ ماه 1401 درباره ورود بازدیدکنندگان به داخل مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: در ایام نوروز 1401 گردشگران از دو در باب عالی (الماسیه جدید) و در میدان ارگ می‌ توانند بلیت تهیه کنند و وارد مجموعه شوند.

کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی گاخ گلستان افزود: باب عالی پس از 50 سال در اردیبهشت‌ ماه 1400 پس از مرمت رونمایی و بازگشایی شد. امامی همچنین گفت: این مجموعه فرهنگی‌ تاریخی برای گرشگران دو هدیه ویژه در نظر گرفته است. یکی از این دو هدیه نوروزی برای گردشگران، اجرای برنامه ویژه ویدئو مپینگ بر مبنای آثار کاخ گلستان با عنوان شبی با باغ موزه گلستان بر روی پرده تخت مرمر در چهارم فروردین‌ ماه 1401 است.

مدیر کاخ گلستان افزود: هدیه نوروزی دیگر برای گردشگران با عنوان شبی با کاخ موزه گلستان برای بازدید از محوطه موزه‌ های بخش اصلی این مجموعه فرهنگی‌ تاریخی در شامگاه 11 فروردین‌ ماه 1401 است.

کاخ گلستان شامل مجموعه‌ای از بناهای تاریخی در استان تهران می‌شود که در زمان‌های مختلفی ساخته شده است. این کاخ به‌ لحاظ معماری و ارزش آثار هنری و تاریخی، یکی از مهم‌ ترین بناهای تاریخی کشور به شمار می‌رود که در طول سال، شاهد حضور گردشگران داخلی و خارجی است.

این کاخ از بخش‌ های مختلفی همچون ایوان تخت مرمر، تالار سلام، تالار آینه، تالار سفره‌ خانه، خلوت کریمخانی، تالار برلیان، عمارت بادگیر، کاخ شمس العماره، تالار الماس و کاخ ابیض تشکیل می‌شود. ایوان تخت مرمر و خلوت کریمخانی متعلق به دوران کریمخان زند، قدیمی‌ترین بناهای مجموعه گلستان هستند.

: برای دریافت مشاوره درباره هدیه نوروزی کاخ گلستان به گردشگران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «هدیه نوروزی کاخ گلستان به گردشگران» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید