مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  59859 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ادامه روند افزایش تورم و  قیمت کالا در بازار ایران

ادامه روند افزایش تورم و قیمت کالا در بازار ایران

نرخ تورم در ماه‌های اخیر روند افزایشی را سپری کرده است و صعودی بودن قیمت‌ کالا های اساسی و خدمات مصرفی برای ماه‌های آتی دور از ذهن نخواهد بود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از فارس،‌ نرخ تورم در ماه‌های اخیر روند افزایشی را سپری کرده است و صعودی بودن قیمت‌ کالا های اساسی و خدمات مصرفی برای ماه‌های آتی دور از ذهن نخواهد بود.

نرخ تورم برخی اقلام خوراکی ضروری نشان می‌دهد که روند افزایش قیمت‌ مواد مصرفی با نوسانات شدیدی روبرو بوده و انتظار نسبت به بالا رفتن قیمت‌ها به دلیل افزایش نرخ ارز شدت گرفته است. همین عامل باعث شده در ماه‌های اخیر قیمت اقلام خوراکی و مصرفی و خدمات صعودی باشد.
روغن مایع، شیر،‌گوشت گوسفندی،‌ برنج و مرغ و تخم مرغ که جزء اقلام ضروری محسوب می‌شوند،‌افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند. افزایش قیمت‌ها در طولانی مدت باعث می‌شود که سهم این اقلام در سبد مصرفی شهروندان کاهش یابد و در صورتی که از روند شتابان افزایش قیمت‌ها گرفته نشود دامنه مشکلات و معیشت مردم بیشتر در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

ادامه روند افزایش تورم و  قیمت کالا در بازار ایران
ادامه روند افزایش تورم و قیمت کالا در بازار ایران

در روزهای اخیر نیز سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران به وزرای اقتصادی و ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ماموریت داده است  که هر چه سریعتر به معیشت مردم و تورم رسیدگی کنند.

مشکلات ناشی از تحریم و ناکارآمدی سیاست‌های داخلی  منجر به افزایش قیمت ارز و چند برابری قیمت کالا و خدمات شده است. این امر به شکاف طبقاتی دامن زد به صورتی که طبق گزارش مرکز آمار ضریب جینی که معیاری برای اندازه گیری فاصله طبقاتی است در مرداد ماه سال 1400 برای کل کشور به 40.06 رسید.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره ادامه روند افزایش تورم و قیمت کالا در بازار ایران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ادامه روند افزایش تورم و قیمت کالا در بازار ایران» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید