کد مطلب:  59910 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نخستین نشست هم اندیشی وزارت امور خارجه و اتاق صنایع و معادن برگزار شد

نخستین نشست هم اندیشی وزارت امور خارجه و اتاق صنایع و معادن برگزار شد

نخستین نشست هم اندیشی وزارت امور خارجه و مسئولین اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران برگزار شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، نخستین نشست هم اندیشی وزارت امور خارجه و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران دوشنبه به میزبانی حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، معاون دیپلماسی اقتصادی و مدیران کل وزارت امور خارجه برگزار شد.
غلامحسین شافعی رییس اتاق ایران، روسا و اعضای اتاق های مشترک بازرگانی ایران و کشورهای همسایه و همچنین برخی کشورهای مهم طرف تجاری کشورمان مدعوین این نشست در وزارت امور خارجه بودند.

شافعی ضمن تشکر از وزیر امور خارجه کشورمان بخاطر این دعوت، جلسه هم اندیشی را اولین ابتکار و اهمیت جلسه برگزار شده وزارتخانه های دولت سیزدهم با بخش خصوصی خاطر نشان کرد و آن را مهم و خواهان تداوم برگزاری متناوب این نشست در ماه های آینده شد.

فعالان اقتصادی بخش خصوصی کشورمان، دیدگاه های خود را در زمینه توسعه روابط تجاری با دیگر کشورهارا بیان داشته و خواهان حمایت وزارت‌خارجه از نقش بخش خصوصی در توسعه مراودات اقتصادی با دیگر کشورها بالاخص در موقع برگزاری کمیسیون‌های مشترک شدند.

امیرعبداللهیان تامین واکسن کرونا را از اولویت های بالای وزارت خارجه ذکر کرد و اقدامات این وزارت در شتاب دهی فراوان به تامین واکسن مورد نیاز کشورمان در روزهای گذشته را تشریح کرد و گفت از همکاری بخش خصوصی در این زمینه استقبال می کنیم.

در پایان امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در جمع بندی نخستین نشست با فعالان اقتصادی و مسئولین اتاق ایران، بخش خصوصی را موتور محرک روابط میان کشورها، و حلقه های تجاری و اقتصادی را عاملی کمک کننده در پایایی سیاست خارجی ارزیابی کرد و بر عزم وزارت خارجه در حمایت از نقش و مشارکت دهی هرچه بیشتر بخش خصوصی در مراودات با کشورها تاکید نمود.

: برای دریافت مشاوره درباره نخستین نشست هم اندیشی وزارت امور خارجه و اتاق صنایع و معادن برگزار شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «نخستین نشست هم اندیشی وزارت امور خارجه و اتاق صنایع و معادن برگزار شد» در کادر زیر بنویسید :

5 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید