ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  62847 
درج نظر
خرید سهام پرسپولیس و استقلال

خرید سهام پرسپولیس و استقلال

خرید سهام پرسپولیس و استقلال یکی از موضوع روز برای طرفداران این دو تیم محبوب شده است. اما چگونه می توان آن را خریداری کرد؟
زمان مطالعه: 2 دقیقه

حسین قربان‌زاده، رئیس کل سازمان خصوصی سازی کشورمان با تأیید اینکه دو باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس موسوم به سرخابی‌ها در بازار پایه فرابورس درج شدند، گفت: «از روز گذشته 15 اسفند 1400 کسانی که دارای کد بورسی هستند می توانند از طریق فرابورس ایران اقدام به خرید سهام باشگاه مورد نظر خود کنند.» فرابورس و سازمان خصوصی‌سازی تبلیغات زیادی برای عرضه سهام استقلال و پرسپولیس انجام دادند. پذیره‌ نویسی این دو باشگاه در آخرین روز‌های سال 1400 پایان یافت. در ادامه مطلب آسمونی درباره آموزش خرید سهام پرسپولیس و استقلال توضیحات کاملی ارائه می دهیم.

قیمت سهام پرسپولیس و استقلال

در مرحله اول معادل 50 درصد سرمایه ثبت شده هر یک از دو باشگاه که حدود 350 میلیارد تومان می‌شود را مردم و هواداران از طریق مشارکت در افزایش سرمایه سرخابی‌ها خریداری کردند. همه کسانی که کد معاملاتی دارند اعم از افراد حقیقی و حقوقی در پذیره‌نویسی و خرید حق تقدم سهام دو باشگاه سرخابی‌ها مشارکت کردند.
بر این اساس 1 میلیارد و 34 میلیون و 840 هزار و 567 سهم جدید پرسپولیس و 1 میلیارد و 236 میلیون و 99 هزار و 656 سهم جدید استقلال ناشی از سلب حق تقدم در نماد معاملاتی پرسپولیس از تاریخ 15 اسفندماه پذیره نویسی شد.

  • قیمت هر سهم پرسپولیس در پذیره نویسی مبلغ 3387 ریال و حداقل تعداد خرید یک برگ سهم و حداکثر آن نیز 885 برگ سهم است.
  • قیمت هر سهم استقلال در پذیره نویسی مبلغ 2910 ریال و حداقل تعداد خرید یک برگ سهم و حداکثر آن 1030 برگ سهم است.

مراحل خرید سهام پرسپولیس و استقلال

  • اگر کد بورسی ندارید و تابحال در بورس سرمایه گزاری نکرده اید باید مراحل زیر را طی کنید:
  1. ثبت‌ نام در سامانه سجام 
  2. احراز هویت در سامانه سجام 
  3. دریافت کد بورسی که به شماره تلفن شما ارسال می‌شود 
  4. حضور و ثبت‌ نام در یکی از کارگزاری های بورسی
  5. شارژ کردن حساب کاربری به اندازه اعلام شده در عرضه اولیه
  • اگر کد بورسی دارید به راحتی می توانید به قیمتِ تعیین شده توسط سازمان بورس در عرضه اولیه درخواست خرید بدهید.

شیوه جدید خرید سهام پرسپولیس و استقلال

پس از اینکه طرفداران باشگاه استقلال و پرسپولیس تهران توانستند سهام این دو باشگاه را به دنبال ورود به فرابورس خریداری کنند، اکنون این روند به شیوه جدیدی ادامه خواهد داشت و سهام این دو باشگاه به صورت بلوکی عرضه می شود. قرار است 17 تا 20 درصد به صورت بلوکی عرضه شود و متقاضیان خرید آن پیشنهاداتشان را ارائه خواهند کرد تا اواخر بهار 1401 مورد بررسی قرار بگیرد.

 کسانی که پیشنهاد عرضه سهام دارند و همچنین شرکت هایی که خریدار بلوک سهامدار هستند، می توانند به سازمان خصوصی سازی مراجعه کنند و ظرف یکی دو ماه آینده پیشنهادها بررسی خواهد شد و بعد از سنجش اهلیت خریداران، چون این شرکت ها بورسی شده اند، مزایده بلوکی از طریق بورس انجام خواهد شد و قرار است تا پایان شهریور سال جاری حجم سهام دولت در هر یک از این دو باشگاه زیر 50 درصد شود. به گفته کارشناسان عرضه بلوکی سهام استقلال و پرسپولیس می تواند نقدینگی جدید به بورس وارد کند.

نظر خود را درباره «خرید سهام پرسپولیس و استقلال» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره خرید سهام پرسپولیس و استقلال فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید