کد مطلب:  67469 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
میانگین بارش کشور

میانگین بارش کشور

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، در حالی بارش‌های پاییز امسال در کشور 40 درصد کمتر از نرمال بود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، در حالی بارش‌های پاییز امسال در کشور 40 درصد کمتر از نرمال بود که بارندگی‌های «فرانرمال » دو ماه نخست زمستان سبب شد تا حدود ۶۰ درصد از این کسری جبران شود. میانگین بارش کشور از ابتدای سال زراعی یعنی اول مهرماه تاکنون حدود ۱۱۰ میلی متر بوده که ۷۴ میلی متر آن از ابتدای زمستان تا ۲۶ بهمن دریافت شده است.

به گزارش آسمونی، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، در حال حاضر میانگین بارش کشور حدود ۱۰ درصد کمتر از نرمال است و وضعیت بارندگی‌ها در ۲۵ استان منفی است.بیشترین میزان کسری بارش کشور تا این موقع از سال زراعی با مقدار ۱۷۳.۶ میلی متر مربوط به گیلان است. پس از آن استان‌های مازندران با ۱۱۷، گلستان ۷۹ و قزوین با ۷۰ میلی متر کسری بارش نسبت به شرایط نرمال مواجه اند.

این شرایط در حالی است که میزان بارش‌ها در کهگیلویه و بویراحمد ۱۵۰، بوشهر ۱۱۴ و چهارمحال و بختیاری حدود ۱۰۵ میلی متر بیشتر از نرمال بوده است. بارندگی‌های تهران اما اگرچه از ابتدای زمستان تاکنون در محدوده نرمال بوده اما کم بارشی گسترده پاییز سبب شده تا میانگین بارش استان از ابتدای سال زراعی تا کنون حدود ۴۰ درصد کمتر از نرمال باشد.

: برای دریافت مشاوره درباره میانگین بارش کشور فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «میانگین بارش کشور» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید