کد مطلب:  60860 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ممنوعیت ورود مسافران آفریقایی به کشور

ممنوعیت ورود مسافران آفریقایی به کشور

مدیرکل نظارت بر فرودگاه‌ها و شرکت های هواپیمایی سازمان هواپیمایی کشور جدیدترین جزئیات مربوط به ورود مسافران خارجی را اعلام کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، حسن خوشخو، مدیرکل نظارت بر فرودگاه‌ها و شرکت های هواپیمایی سازمان هواپیمایی کشور در برنامه زنده شبکه خبر در مورد ورود مسافران از کشورهای آفریقایی در پی شیوع ویروس اُمیکرون بیان کرد: بر اساس مکاتبه‌ای که وزارت بهداشت با سازمان هواپیمایی کشوری داشته است، ممنوعیت ورود مسافران از 8 کشوری که عمدتاً در جنوب قاره آفریقا هستند به این سازمان ابلاغ شده است.

وی درموردکشور هایی که ورود مسافران آن به کشور ممنوع است بیان کرد: این کشورها شامل آفریقای جنوبی، موزامبیک، مولاوی، لستو زیمبابوه، بوتسوانا، اسواتینی و نامیبیا می‌شود.

خوشخو همچنین یادآور شد: از آنجایی که پرواز مستقیمی به کشورهای آفریقایی نداریم، بنابراین مسافرانی که به هر دلیل می‌خواهند با پروازهای غیر مستقیم به ایران سفر کنند و وارد کشور شوند، اگر خارجی باشند، قطعاً اگر از یکی از این 8 کشور آفریقایی باشند، ورود آنها ممنوع بوده و اجازه ورود ندارند.

خوشخو درباره محدودیت‌های پرواز و همچنین ورود مسافر از  تعدادی از کشورهای اروپایی که سویه جدید آفریقایی کرونا در آنها دیده شده، گفت: ما تابع سیاست‌هایی هستیم که از ستاد ملی مقابله با کرونا به ما ابلاغ می‌شود؛ لذا هر کشوری که این ستاد به ما اعلام کند که در پروازها به این کشورها محدودیت‌هایی اعمال شود، سازمان هواپیمایی کشوری اجرا خواهد کرد.

وی در پایان در مورد شرایط لازم برای ورود به کشور از کشور های غیر آفریقایی خاطرنشان کرد: الزامی که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا به ما اعلام شده و ما هم به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ کرده ایم این است که مسافرانی که وارد ایران می‌شوند باید حتماً هر دو دوز واکسن را زده باشند و تست پی سی آر منفی هنگام سوار شدن ارائه دهند.

: برای دریافت مشاوره درباره ممنوعیت ورود مسافران آفریقایی به کشور فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ممنوعیت ورود مسافران آفریقایی به کشور» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید