کد مطلب:  62378 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفی و گزارش از تئاتر روزگار سرد از آثار برگزیده چهلمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر فجر

معرفی و گزارش از تئاتر روزگار سرد از آثار برگزیده چهلمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر فجر

نمایش "روزگار سرد" به مناسبت دومین سالگرد "سردار قاسم سلیمانی" در چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر برگزار گردید.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

شنبه 23 بهمن 1400
نویسنده: مرجان دلپسند

یکی از شخصیت هایی که در این دوره از جشنواره نیز به آن پرداخته شده است، شخصیت سردار دلها "سردار قاسم سلیمانی" است. یکی از نمایش های به اجرا درآمده در این دوره از جشنواره، نمایش "روزگار سرد" به نویسندگی "امیر زارع زاده" و کارگردانی "سمیرا سلیمانی" می باشد. این نمایش به مناسبت دومین سالگرد "سردار قاسم سلیمانی" در استان کرمان برگزار گردید.

این نمایش از بین (135) اثر ارسال شده به حوزه هنری استان کردستان توانست به بخش نهایی جشنواره و نهایتا نیز به چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه پیدا کند. کارگردان این نمایش "سمیرا سلیمانی" دانش آموخته رشته " اقتصاد" و عضو گروه "تئاتر پیوند شهرستان سقز" می باشند که به همراه همسر خود "امیر زارع زاده" از سال (1394) به صورت حرفه ای فعالیت خود را در این حوزه آغاز كرده اند. از سوابق ایشان در حوزه هنری تئاتر می توان به (6) عنوان نمایشنامه، (10) مورد طراحی صحنه و لباس در حوزه نمایش، (5) مورد کارگردانی نمایش در بخش خیابانی و صحنه ای نیز اشاره نمود.

در این نمایش به نقش حاج قاسم سلیمانی در جلوگیری از سقوط اربیل عراق و مبارزه با داعش پرداخته می شود. بازیگران این نمایش متشکل از (کاوه محمدزاده ، پدرام سلیمانی، کاریس زارع زاد ، زینب رضوانی، روژین اشک تلخ، کیمیا قریشی، روژینا صدری، یعقوب کمری و محمد زارع زاده) هستند. نمایش" روزگار سرد "در روزهای (17) لغایت (21) دی ماه در بخش تئاتر خیابانی، نمایشنامه نویسی، نمایش رادیویی به همت انجمن تئاتر انقلاب، دفاع مقدس، بنیاد فرهنگی روایت فتح و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با حضور هنرمندانی از (21) استان که نشان از توجه هنرمندان به مکتب سلیمانی و فرهنگ شهادت داشت، برگزار گردید.

در چهلمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز در دو سانس در مجموعه تئاتر شهر در روزهای (17و 18) بهمن ماه سال 1400 به مدت (20) دقیقه به اجرا درآمد. این نمایش به لحاظ موضوع و موزیکال بودن، سروده هایی به زبان مردم بومی این استان و پوشش محلی بازیگرانش مورد توجه مخاطبان تئاتر و سایر تماشاگران نیز قرار گرفت.

: برای دریافت مشاوره درباره معرفی و گزارش از تئاتر روزگار سرد از آثار برگزیده چهلمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر فجر فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی و گزارش از تئاتر روزگار سرد از آثار برگزیده چهلمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر فجر» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید