شب طلایی ایران در رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان | آسمونی
کد مطلب: 60323 درج نظر
شب طلایی ایران در رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان

شب طلایی ایران در رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان

علی اکبر یوسفی و محمد هادی ساروی، فرنگی‌ کاران تیم ملی کشتی ایران در دیدار فینال این رقابت ها به مدال طلا رسیدند و تاریخ‌ساز شدند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
به گزارش آسمونی، شب گذشته دیدار فینال وزن 130 کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جهان در کشور نروژ برگزار شد و علی اکبر یوسفی به مصاف زورابی گدخوری از کشور روسیه رفت.
 
یوسفی با شکست 5 بر 1  گدخوری به مدال طلا رسید و نخستین فرنگی کار سنگین وزن ایران شد. این اولین بار بود که ایران مدال طلای این وزن را در رقابت های جهانی کسب کرده است.
 

در ادامه این رقابت ها، شب گذشته محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم روی تشک رفت. او در دور دوم با آرتور سارگسیان قهرمان زیر 23 سال اروپا از روسیه مبارزه کرد و 6 بر 4 از سد حریف خود گذشت و راهی یک چهارم شد. او در این مرحله ملیا از گرجستان را 9 بر 1 شکست داد.

ساروی در نیمه‌نهایی با نیکولوز کاخلاشویلی از ایتالیا را از پیش رو برداشت. وی در فینال به مصاف الکس زوکه از مجارستان رفت که با نتیجه 3 بر 1 پیروز شد و اولین طلای کاروان کشتی فرنگی را کسب کرد. کاروان کشتی فرنگی ایران تا اینای رقابت ها 2 برنز توسط محمدعلی گرایی و پژمان پشتام کسب کرده است. 

 

 

 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره شب طلایی ایران در رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «شب طلایی ایران در رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 7 = ?