توصیه تزریق واکسن در دوران بارداری برای ایمنی و حفاظت زنان | آسمونی
کد مطلب: 59911 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
رجائی: زنان باردار باید در برابر کرونا واکسینه شوند

رجائی: زنان باردار باید در برابر کرونا واکسینه شوند

 عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: شدت بیماری کووید 19 در زنان باردار نسبت به سایر افراد بیشتر است و حتما باید در برابر بیماری کرونا واکسینه شوند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا دکتر مینو رجائی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: احتمال ابتلا به کرونا در زنان باردار در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی همانند سایر گروه‌های دیگر در جامعه است ولی در صورت ابتلا با حالت شدیدتری از بیماری روبرو خواهند شد و حتما باید واکسن تزریق کنند.

این متخصص زنان و زایمان با اشاره به نوع واکسن تزریقی در زنان باردار عنوان کرد: با توجه به دستورالعمل کشوری وزارت بهداشت واکسن سینوفارم و در برخی از موارد استرازنکا توصیه می شود و منعی برای تزریق وجود ندارد.

وی اظهار کرد: تزریق واکسن در دوران بارداری برای ایمنی و حفاظت بیشتر زنان توصیه می شود؛ لازم است در زنان باردار در سه ماهه دوم و از هفته 12 به بعد نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

این متخصص زنان و زایمان بیان کرد: مادران باردار 18 سال به بالا، مادران بارداری که در بخش های بهداشت و درمان شاغل هستند و یا همسر آنان در بخش های کووید شاغل است، مادران پرخطر، خانم های باردار سنین بالای 35 سال، مادران با BMI بالای 35 ، مادرانی که دچار بیماری های زمینه ای از جمله فشارخون، دیابت، نقض ایمنی و یا بیماری های مزمن کلیوی هستند مشمول دریافت واکسن می باشند.

در پایان رجائی با اشاره به اینکه یکی از عوارض کووید 19 زایمان زودرس است اما واکسن چنین عارضه‌ای ندارد، اضافه کرد: گروه‌های پرخطر حتما باید شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند و زدن واکسن تضمینی برای عدم ابتلای آنان به کرونا نیست.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره رجائی: زنان باردار باید در برابر کرونا واکسینه شوند فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «رجائی: زنان باردار باید در برابر کرونا واکسینه شوند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 7 = ?