کد مطلب: 63918 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
لباس زنان در قطر

لباس زنان در قطر

لباس زنان در قطر به صورت روپوش های بلند همراه با روسری سیاه رنگ یا شال می باشد ولی گردشگران در این کشور که برای جام جهانی آماده می شود آزاد هستند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

لباس زنان در قطر همانند دیگر کشورهای عربی، پوشیده و بلند می باشد. بنا بر آداب و رسومی که از گذشته در قطر وجود داشته زنان بر همان اساس لباس های بلند سیاه رنگ می پوشند. اما برای گردشگران به چه صورت است؟ در ادامه با آسمونی باشید تا با نوع پوشش زنان در قطر آشنا شوید.

جزئیات لباس زنان در قطر

بسیاری از زنان در کشور قطر، لباس‌ های سنتی می‌ پوشند. این لباس ها شامل روپوش‌ های بلند سیاه رنگ و پوشش سر و صورت به نام پوشیه (برقع یا نقاب) می باشد و همینطور پوشش کامل سیاه به نام عبایه است که همراه با روسری سیاه که به شیله (روسری عربی) معروف است پوشیده می‌ شود.

لباس بانوان در قطر به صورتی است که دست و پای آنها را کامل بپوشانند در بعضی نقاط این کشور از نقاب و روبند استفاده می‌ شود.

البته پوشش جوانان در قطر متفاوت شده و تا حدودی لباس راحت تری می پوشند. همینطور در این کشور فشن شوهای معتبری هم برگزار می شود که مورد استقبال مردم قرار می گیرد. اما پوشش در مساجد، بعضی از مکان های عمومی و .. باید لباس های پوشیده ای مانند لباس بلند و روسری استفاده شود.

به طور کلی زنان قطر در انظار عمومی لباس های سنتی که لباسی پوشیده است، استفاده می کنند.

گردشگران چه نوع لباسی بپوشند؟

اگر قصد سفر به قطر را دارید و یا خود را برای جام جهانی قطر آماده می کنید پس در ادامه با ما باشید. لباس پوشیدن در این کشور مانند مردم محلی برای گردشگران اجباری نیست اما بهتر است به عنوان یک بازدید کننده و گردشگر به فرهنگ این کشور احترام بگذارید. اما اگر قصد بازدید از مساجد را دارید هنگام ورود به مساجد باید موهای خود را بپوشانید. در ضمن برای رفتن به بعضی از بازارهای سنتی و تفرجگاه های ساحلی باید لباس پوشیده بر تن داشته باشید.

از پوشیدن دامن های خیلی کوتاه خودداری کنید و اگر لباس مناسبی همراه خود ندارید می توانید به فروشگاه های لباس موجود در شهر مورد نظر بروید و لباس مناسب این کشور را تهیه کنید.

گالری تصاویر

فشن شو در قطر
پوشش سنتی زنان در قطر
انواع پوشش بانوان در قطر
مدلینگ در قطر

 

: برای دریافت مشاوره درباره لباس زنان در قطر فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان های راز گورستان مخفی و سکوت پرستو, همچنین فعال در بخش‌های مُد و زیبایی و سینمایی بخصوص معرفی جدیدترین فیلم و سریال‌های کره‌ای داخل آسمونی

Educated in English
Interested in Korean

نظر خود را درباره «لباس زنان در قطر» در کادر زیر بنویسید :

7 - 4 = ?