مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  65441 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فوت یکی از زائران ایرانی در مراسم حج

فوت یکی از زائران ایرانی در مراسم حج

یکی از زائران ایرانی بعد از مراجعه به بیمارستان عربستان سعودی درگذشت. فعلاً مورد دیگری از بستری شدن سایر زائران ایرانی وجود ندارد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، بعد از 2 سال از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراسم حج، امسال زائران زیادی از جمله ایران برای مراسم حج وارد عربستان شدند. اما امسال هم با مشکلات و بیماری های دیگری روبرو هستیم.

شیوع بیماری هایی مانند وبا و فلج اطفال در خاورمیانه، علاوه بر کرونا، باعث شده تا ظرفیت تعداد زائران حج امسان تا بیش از 50 درصد کاهش پیدا کند. در حال حاضر 6 درمانده و بیمارستان در شهر مکه و مدینه قبل از ورود کاروان ها، بازگشایی شدند و تیم های پزشکی مخصوص زائرین ایرانی به این مراکز اعزم شدند.

به گفته مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت، در هتل های زائران ایرانی، پزشک و پرستار مستقر شده است. همچنین ایشان درباره فوت یکی از زائران ایرانی اعلام کرده: «متأسفانه یکی از هموطنانمان بعد از مراجعه به بیمارستان سعودی درگذشت. هم‌اکنون هیچ مورد بستری‌ای از زائران ایرانی در بیمارستان‌های سعودی نداریم.
وضعیت عمومی سلامت زائران امسال خوب است. با توجه به میانگین سنی زائران، بیشترین بیماری‌های شایع در بین این گروه دیابت و فشار خون است که توسط پزشکان اعزامی کنترل می‌شود. گرمازدگی و درد پا و زانو هم از دلایل دیگر مراجعه زائران به مراکز درمانی ایرانیان و درخواست خدمات پزشکی و پرستاری است.»

به گفته مرعشی، بیش از 2000 خدمات پرستاری در 14 روز اول اعزام کاروان های حجاج ایرانی، به افراد ارائه شده است و در این مورد اعلام کرده است: « در این مدت 359مورد ویزیت تخصصی، 33مورد بستری و 851مورد خدمات پاراکلینیکی در کنار 1934مورد نسخه و 274ویزیت عمومی به زائران ارائه شده است.»

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره فوت یکی از زائران ایرانی در مراسم حج فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «فوت یکی از زائران ایرانی در مراسم حج» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید